1 tb harici wd disk yazma hatası

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
kevser2010
17-06-2010, 23:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Allahını seven yardım etsin çok kötü durumdayım

Lütfen içinden çıkamadım
Selamlar.Çıldırmak üzereyim bana nasıl yardım ederseniz edin mutlaka bu işi çözmem lazım lütfen.Bir yolu vardır mutlaka.Dell studio 1535 Laptopum var.Geçenlerde aldım.Usb den çalışan.Tam adı:My Passport 070A .Fakat windowsu formatladıktan sonra Disk görünüyor.Bikaçgün sonra kayboluyor.Neler yaptımneler bi türlü olmuyor.Disk yönetiminde Disk 1 diye adı geçiyor.Ama yazma hatası felan veriyor.Bu zıkkımın sürücüsümü var neyi var ne yapmam lazım.Çıkamadım işin içinden.Saatin yanında usbdekilerin adı yazıyor ya orada adı var.Yönettede var.Bilgisayarıma tıklayınca erişemiyorum.Bi yolu var ama ne lütfen abiler.Çok canım sıkılıyor.Başka pclerde sorun yok disk çalışıyor.Sıkıntım ne?Bu arada windows 7 home premıum 64 bit kullanıyorum.Lütfen
cbilgen13
18-06-2010, 00:02   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

1. forumda dilenirmiş gibi sorulan sorulara cewap vermemek gibi bir prensibim vardır...ama bu kez prensiplerim dışına çıkıyorum....bundan sonra soracağın soruları daha anlaşılır bir başlık ve yazı üslubuyla yazarsan daha sağlıklı olur..

2. aldığın harici disk'i başka bir bilgisayara bağlayarak test etmeni öneriyorum öncelikle...eğer o bilgisayarda da aynı şekilde hata verip erişim yok yazarsa...güzelce bir full format atıp tekrar dene..eğer yine erişilemezse fiziksel bir sorun olabilir..zaten yeni almışsın wakit kaybetmeden garantiye yolla...

3. eğer bağladığın diğer makinada erişebiliyorsan yani normal çalışıyorsa senin bilgisayarında bir sorun vardır....sana en yakın teknik serwisten konu hakkında bilgi sahibi olan abilerinden yardım iste...

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 18 Haziran 2010 00:04
kyotoprotokolü
18-06-2010, 00:07   |  #3  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

---Etmiyorum yardım arkadaşım. yardım etmiyorum. Yardım Etmeyeceğim. Bu soruya bir yardım eden olmalı. Yardım edecek ben değilim. Yardım etmek istemiyorum. Yardımcı olmayacağım.---

Bu ne arkadaşım ya. Sorunun  yarısına kadar okudum. Anladığım şu -yarım edebilecek var mı?--
Direk soruyu yazsan iyi olur. Yarısını yardım edecek var mı diye yazmışısın.
Yapmayın böyle şeyler ya.

Recep Baltaş
18-06-2010, 00:45   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Başlık değiştirildi. Başka forumlarda ne yaptığımız bizi ilgilendirmez fakat CHIP forumlarında kendinize ayrıcalık sağlamaya çalışacak başlıklar açamazsınız!

Şimdi hoşgeldiniz ve sorunuza geçelim.

Size kesin çözümü söylüyorum. Bu çözümü kesinlikle sorgulamayın. Sorgulayacaksanız zaten amacınız yardım arama değil forum forum dolaşıp yalvarmaktır diye düşünürüm.

Sorunun nedeni: Bozuk SATA USB Kontrolcü

Çözüm: Disk kutusunu sökün ve diski doğrudan sata arabiriminden bir PC'ye bağlayın.

Ya da başka bir kutu alıp onunla bağlayın.

Ayrıca sorununuz abartılacak bir sorun değil.

şafak89
18-06-2010, 01:05   |  #5  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,521 mesaj

aynen benimde öyle olmuştu şimdi yeni kutu aldım ona taktım ;)