13"dizüstü

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
bircanaycan
13-05-2005, 01:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar,
13" ekranlı batarylı olmayan,256-20 onboard ekran kartlı dizüstü makineye yüksek çözünürlükte bir oyun yükletirken,ekran cırt gitti ve şu anda ekranda sadece beyaz ışık var.Ama cihaz dışarıdan ekran takılarak normal çalışmakta.Kadıköyde,öylesine sorduğum 2-3 yerde 300-350 dolara ekranı deyiştiririz dediler.Daha ucuza yer bulabilir miyim.Hakikaten ekranım tamamen gitmiş midir,yoksa ekranın kablosu,fişi,sigortası...gibi akla gelebilecek başka alternatifler hakkında yazacakları ilgi ile bekliyorum

Recep Baltaş
13-05-2005, 22:59   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Gittiğini zannetmiyorum bilgisayar açılırken f8 e bas ve güvenli kip te aç sonrada çözünürlüğü değiştir.Sorun hallolursa beni haberdar et lütfen.

jaina
13-05-2005, 23:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Anladığım kadarı ile Laptopunun LCD si bozulmuş. Yani sadece başka
cihaza bağşayınca çalıştırıyor.

Tek şansın, ya aldığın yere götür, ya da eğer yeni aldıysa o parayı bayılacaksın. Başka zor, çünkü laptoplarda
zor aletler ve baş ağrıtabiliyorlar.

bircanaycan
15-05-2005, 14:55   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

Makina Singapurdan 3 yıl önce alınma.buralarda muhatap bulmak imkansız.500 civarında maliyeti var zaten.istenilen parayı vermek biraz o yuzden tatsız gibi geliyor bana.güvenli kipte açıp dediğinizi yaptım olmadı.Bir laptopu biryere giderken taşıma sürecinde 14"normal monitörü de yanında taşımak bana azap veriyor.Lütfen biraz daha zahmet edip fikir ve bigi üretiniz de beni dertten kurtarsanız nekadar güzel olur.Minnetkar kalırım beyler