1500 tl Laptop tavsiyesi

crixallis31
01-12-2010, 02:07   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Arkadaşlar dayım latop alacak bana sordu bende size sorayım 1500 tl civarı numerik klavyesi olacak, CAD yazlımlarında (özellikle autocad civil)  kullanılmak üzeri önerileriniz neler.Tercihen toshiba.Bu güne kadar hep toshiba kullandı hiç servise götürmesi gerekmedi o yüzden toshiba istiyor özellikle.Kısa sürede alınabilecek bir kaç model listesi çıkara bilirsem tatili bitmeden almak istiyor tatil bitince almaya vakti olmayacak
Bu arada cad yazılımlarında ekran kartının çok da önemli olmadığı.İşlemcinin önemli olduğunu söylemiş ne kadar doğru bilen var mı?Yani ben 512 mümkünse üstü bir hafızaya sahip çokda hızlı olmayan bir ekran kartına bakıp işlemciyi mümkün mertebe hızlı mı tutmalıyım yoksa tam tersi mi?

Son Düzenleme: crixallis31 ~ 07 Aralık 2010 11:00
black_flood
01-12-2010, 08:15   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

eski mimariler için evet malesef işlemcinin çok abartılı güçlü olması lazzımdı tüm işlemin yükü işlemci üzerindeydi.

ama windows 7 ile bu mantık tersine dönmüş durumda ekran kartının güçü çokdaha önem taşıyor. dx 11 ile gelen en ilginç özelliklerden biri grafik işlemlerinin % 98' i ekran kartı üzerinden ve matematiksel işlemlerinden tümü gerektiğinde grafik kartı üzerinden yapılıyor.

aldığın laptop üzerinde ati hd serisi dx 11 ekran kartı var ise illada core i7 yada amd olursa laptop phenom x3 serisinin 3.2 ghz olanı olacak diye bir şart yok. intelin i5 seriside işini görecektir rahatlıklan.

fakat 1500 liraya biraz zor bu saydığımkadar kaliteli bir sistem ancak i3 makina alırsın.

crixallis31
01-12-2010, 21:30   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Valla win7 kullanmayacak benim tahminim dayım.Kullandığı programların biri uysa biri uymayacak o yüzden büyük ihtimal xp kullanacak.dx11'in çizim programlarında gerektiğinden şüpeliyim ağırlıklı olarak netcad ve autocad civil ile 2d yol,köprü,bina çizimi yapacak kaplama renderle falan işi olmayacak o yüzden senin saydıklarının geçerliliğinden şüpeliyim.Amd serisi laptop bile bulamadım doğru düzgün o yüzden seçim büyük ihtimal i5 olacak.Fiyatına göre uygun bir bu gözüme çarptı

Ne dersiniz kullanan var mı dayanıklı mıdır toshiba kadar?

TnDnmz
01-12-2010, 22:56   |  #4  
TnDnmz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 20
2,235 mesaj

Ya da Parkard Bell TJ75
www.teknofiyat.com bakabilirsiniz.

hariciadam
09-12-2010, 15:27   |  #5  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye