1Tb diski görmüyor ?

magrofon
23-04-2009, 16:36   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

diskinde vinli virüslerden olabilir pc yi güvenli modda başlat  bakalım düzelecekmi

Kapalı Hesap (91855)
23-04-2009, 17:32   |  #27  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj
magrofon
diskinde vinli virüslerden olabilir pc yi güvenli modda başlat  bakalım dü
saçmalamayalım lütfen böyle bi virüs yok bu işi gören başka virüs de yok
böyle her gördüğümüze virüs dersek bilgisayarları çöpe atalım
neyse konuya gelelim ...
şimdi bios update yapmak çok sakıncalı
gigabyte'ın bios update için ürettiği bi program var
onu yüklersen kendiliğinden otomatik olark biosunu güncelleyebilir diye düşünüyorum

bvs
24-04-2009, 08:52   |  #28  
OP Yeni Üye
22 mesaj
Susam
saçmalamayalım lütfen böyle bi virüs yok bu işi gören başka virüs de yok
böyle her gördüğümüze virüs dersek bilgisayarları çöpe atalım
neyse konuya gelelim ...
şimdi bios update yapmak çok sakıncalı
gigabyte'ın bios update için ürettiği bi program var
onu yüklersen kendiliğinden otomatik olark biosunu güncelleyebilir diye düşünü
dediğin gibi güncelledim ama gene tam kapasite göremiyorum

OnlyMann
24-04-2009, 09:05   |  #29  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj
OnlyMann
http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/bios/ga-945gzm-s2_21.html adresinde 1 TB için yüklemeden bahsetmiş ama.

Güncel:
sanırım bios güncellemesi gerektirebilir.

yukarıdaki adreste yer alan 1. sıradaki güncellemeyi yaptınız mı? bu güncelleme ile anakartın 1 TB disk sorunu gideriliyor sanırım.

bvs
24-04-2009, 09:35   |  #30  
OP Yeni Üye
22 mesaj

şimdi kurstayım eve gidince denerim

OnlyMann
24-04-2009, 20:41   |  #31  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

bios güncellemesi yaptınız mı? verdiğim linkte yer alan 1. sıradaki güncellemeyi yapmanız gerekiyordu.

OnlyMann
http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/bios/ga-945gzm-s2_21.html adresinde 1 TB için yüklemeden bahsetmiş ama.

Güncel:
sanırım bios güncellemesi gerektirebilir.

Güncel:
bios güncellemesinden sonra açılışta bios içinde diski tam boyutu ile görmeniz gerekir.

Bios güncelleme yazılımı için;

adresinden programı ve yukarıdaki linkte 1. sırada yer alan programı makinanıza indirip güncelleme aracını makinanıza kurunuz. güncelleme dosyasını araçta seçiniz ve güncellemeyi tamamlayınız.

Not: bu arada makina açılırken bios sürüm numarasını not alınız ve güncelleme sonunda numaranın değiştiğine emin olunuz.

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 24 Nisan 2009 20:54
bvs
25-04-2009, 00:22   |  #32  
OP Yeni Üye
22 mesaj

Tekrardan gene yaptım sonuç hep aynı neyse yarın götüreyim aldığım yere, yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Mustafa Can
25-04-2009, 01:09   |  #33  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

buradaki jumper sata 1 ve sata 2 yi belirler onu çıkarıp yana takıp denermisiniz

Sata1 ile Sata2 arasındaki fark nedir derseniz..  
Sata1=1.5GB/S veri aktarımı sağlar.   Sata2=3GB/S veri aktarımı sağlar.
Tabi bu ancak Teoride Böyledir.
Sata2 performansı almak için anakartınızında Sata2 destekliyor olması gerekir.
Anakart Sata2 destekli değilsede Disk otomatik olarak Sata1 performansında çalışacaktır. Normal şartlarda Uzman olmayan kullanıcılar Sata1 ile Sata2 arasındaki  hız farkını pekte hissedemeyebilirler.
Ayrıca Sata2 özelliğinden tam verim almak için Sata2 destekli anakartınızın Gerekli Sata Sürücülerinin Ve Raid ayarlarının düzgünce yapılması gerekir.

Ek olarakda Jumper yukarıda bahsettiğim özelliklerden hariç olarakda Anakart vb. donanım kartlarındada bulunmaktadır. Fakat  bu kartlarda son 10 yıldır çıkan teknolojik yeniliklerden dolayı pek ihtiyaç duyulmamaktadır. Anakart vb. kartlar Jumper ın yapacağı neredeyse tüm işlem anakart tarafından otomatik yapılmaktadır. Yada kullanıcı Bios ayarlarında manuel olarak yapar.
tabi halen bazı ayarlarda Yinede Jumper kullanılmakta.
örneğin Bios ayarlarını resetlemek içi anakartın bios pilinin hemen yanında Bi jumper bulunur. Bİr üst mesajda örnek resmi mevcut.
bunun örneklerini çoğaltabiliriz.

5-6 yıl önce P3 vb işlemcileri anakarta takarken işlemcinin çekirdek hızı veya bus hızına göre Belirli jumper sıralamaları vardı artık bunları anakartlar oto yapıyor. :)

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

bvs
27-04-2009, 00:38   |  #34  
OP Yeni Üye
22 mesaj

Disk arızalı çıktı, yenisi verdiler ilgilenenlere tekrar teşekkür

cicin_61
04-05-2009, 14:09   |  #35  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

bendede aynı sorun var benimkisde arızalımıdır.

selam arkadaşlar ben yeni samsung 1 terebayd 32 mb hardisk aldım ne yazıkki çok uğraşmama rağmen ntfs de biçimlendiremedim daha önce hiç böle sorun çekmedim fat 32 de biçimlendiriyo fakat genede 7.87 gb gözüküyo servise yolladım 1 hafta sonra tekrar yolladılar gene aynı sorun var ben biryerde yalnışmı yaptım bir türlü anlayamadım altta resimleri gösterdim önerilerinizi şiddetle bekliyorum. bu arda anakartımda gigabyte p 35 ddr2 ddr3 775 lga

nakagi
15-11-2009, 21:08   |  #36  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar aynı hdd den bende aldım, ben vista kullanıyorum, hdd yi takıyorum herşey normal çalışıyor fakat hdd ye format atmak istediğimde biçimlendiremiyor. anakartın web adresi aşağıda ilgilenirseniz çok sevinirim.
http://www.foxconnchannel.com/pr ... spx?ID=en-us0000320