2 Ekran Kartı Sorunu Yardım ! ( İntel ve Nvidia)

kingomer96
02-10-2011, 15:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Asus N61jv laptop kullanıcısıyım .  Bilgisayarı aldığımda içindeki ekran kartı nvidia geforce 325m idi.  Bazı sitelerde ekran kartı otomatik algılamada bazen sadece Nvidia yı gösteriyor bazen 2 ekran kartı gösteriyor ( Intel HD Graphics ve Nvidia ) . Bilgisayarın sistem özelliklerine baktığımda ise Kullanımda olan ekran kartının Intel HD Graphics oldugunu görüyorum . Şimdi öncelikle bu Intel neyin nesidir nerden geldi hiç bi bilgim yok . Nvidia ekran kartını nasıl kullanıma sokabilirm ya da bu Intel ekran kartı nereden geldi ? yardımcı olursanız sevinirim .

Tekno_Loji
02-10-2011, 15:12   |  #2  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

oyuna geçtiğinde otomatik olarak devreye girer gt325m. intel hd ise işlemci üzerinde bulunuyor, fazla enerji sarfetmemek için bu ekran kartı devreye giriyor.

kingomer96
02-10-2011, 15:16   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Alıntı: Tekno_Loji  
oyuna geçtiğinde otomatik olarak devreye girer gt325m. intel hd ise işlemci üzerinde bulunuyor, fazla enerji sarfetmemek için bu ekran kartı devreye giriyor.
 anladım kardeş sağol . Bir de crysis 2 yi indirdim sistem özellikleri de yetiyor ama oyun açılınca ses var görüntü yok siyah ekran . Nvidia nın driver güncellemesini indirmem gerekiyormuş . İndirdim ama yine aynı . Bunun da Intel HD Graphics ile bir alakası var mıdır neden böyle oluyor ?