2 Farklı ekran kartını tek monitöre bağlama

mettcem
09-03-2011, 23:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar Kasamda bir tane AMD HD 5850 (oyun ve genel kullanım amaçlı) bir tanede NVIDIA Quadro FX1800 (3d tasarım yamarken kullandığım) takılı. Kartlardan hangisinin kullanmak istersem aygıt yöneticisinden onu açıp diğerini kapatarak kullanıyorum. Ancak 2 katta tek monitöre bağlı ve 2si aynı anda açıkken çift monitörüm varmış gibi görüntüyü uzatıyor. devre dışı bıraktığım ana kullanılan kartsa görüntü gidiyor.
Biraz karışık oldu galiba  Gülüş
Şöyle örnek veriyim 2 kartta takılı 5850 devrede, aygıt yöneticisinden fx1800 devredışı. 1800 DVI ile 5850 HDMI ile aynı monitöre bağlılar.
Ben kullanmak için önce 1800 aygıt yöneticisinden açıyorum sonra 5850 yi devre dışı bırakıyorum.
sorunum şu 2 kart aynı anda açıkken 2 monitör takılıymış gibi görüntüyü uzatıyor. Benim istemediğim bu.
Çünkü 5850 yi kapatınca ana ekranı kapatıyor bu durumda görüntü gidiyor.
5850 nin kablosunu söküp 1800 takınca görüntü geliyor. önce 5850 yi kapatırsamda devrede ekran kartı kalmıyor haliyle.
İki kartta monitöre bağlıyken ana ekranı hangisinin kontrol ettiğini nereden görüp değiştirebilirim. ve 2si de açıkken aynı anda aynı monitöre takılı olduklarında görüntüyü uzatmadan yada çoklamadan kullana bilirmiyim.
benzer fikir ve önerilerininzi enimle paylaşırsanız sevinirim.