2 Haftada 2. BAD SECTOR Olabilirmi?

zomozou
07-09-2011, 17:14   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
168 mesaj

Merhaba Arkadaşlar. Yaklaşık 1 Saat Önce Bir Mavi Ekran Yedim. Hata Veren Dosya Falan Yoktu. Herneyse, Aynı Şey 1 Hafta Öncede Başıma Geldiği İçin ( Kernel Hataları, Sürüsüyle Mavi Ekran, PC Hızında Anormal Derecede Düşüş) Bad Sector'den Şüphelendim. Önce HD Tune Programından Diskin Benchmark'ına Baktım. Normalde Değerler 110-140 Arasıydı, Fakat 2 Hafta Önce Bad Sector Yediğim Zamanki Gibi 4 MB'a İnmişti. Bad Sector Olduğundan Emindim. Önce CHKDSK /f Komutunu Kullandım. Dosya Sisteminde Sorunlar Buldu ve Düzeltti (!). HD Tune Programını Açtım, Değerler Hala Aynıydı. Bende Elimdeki Fedora 13 Live CD'si İle Bir Test Yaptım. Sonuç: BAD SECTOR YOK! Aslına Bakarsanız Hiçbir Sorun Bulamadı. Harddisk Tamamen Sağlam Gözüküyor, Ama Diskin Okuma Yazma Hızı 100MB/s Düştü. Sorunu Bulamadım. Format Atmayı Düşünüyorum. Fakat Dosyalarımı Yedekleyebileceğim Bir Sistem Malesef Yok. Ne Yapmalıyım?

Sistem:

Intel Dual-Core E5400 2.70 GHz @2.70 GHz
BIOSTAR G31-M7 TE Anakart (Version 6.7)
A-DATA 2GB DDR2 800MHz Tek Modül RAM
nVidia ZOTAC 8400GS Ekran Kartı
SEAGATE Barracuda 7200RPM SATA 500GB Hard Disk
Windows XP Professional 32-bit ( Katılımsız Sürüm, Üzerinde Oynanmış, Tema Ve Performans Ayarları Yüklenip Bazı Kullanılmayan Bileşenler Çıkarılmış )