2 sorunum var....

XxXDaRKoXxX
30-10-2007, 19:13   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

D1360 HP yazıcım var ama yazdıramıyorum kağıdı koyuyorum çekiyor ama yazmıyor dosyayı gönderiyorum yazmıyorum sürücüyü tekrar kurdum herşeyini yine de olmadı

2. sorunum ise bit defender antivirüsü kaldırdım ama hala bi dosyayı taratmak istidiğimde bit dfender 2008 yazısı çıkıyor

Dark Spirit Of The Silent
30-10-2007, 19:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
604 mesaj

1. sorunun için yazıcını bi servise göstermeni tavsiye ederim
2. sorununa gelince o bitdefender ın sistemde bazı dosyaları kaldığı içindir bunları registry ve dosya temizleme programlarından birisiyle silebilirsin mesela ccleaner ile

azelea
31-10-2007, 00:09   |  #3  
Taze Üye
8 mesaj

USB kablosunu değişmeyi öneririm. Kablo alırken USB 2.0 diye kablo aldıktan sonra bilgisayardan tüm driver ve HP ile olan alakalı herşeyi sildikten sonra yeniden yükleyince büyük bir ihtimal sorunun çözelecektir.

XxXDaRKoXxX
31-10-2007, 13:07   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
Dark Spirit Of The Silent
1. sorunun için yazıcını bi servise göstermeni tavsiye ederim
2. sorununa gelince o bitdefender ın sistemde bazı dosyaları kaldığı içindir bunları registry ve dosya temizleme programlarından birisiyle silebilirsin mesela ccleaner
zaten temizledikten sonra böyle olduŞaşkın

Borga-x
31-10-2007, 13:23   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Öncelikle registry'de gereksiz dosyalar kalmıştır. bunlardan kurtulmak ıcın guvenlı kıpte sıstemını aç ve ccleaner veya registry Mechanic programlarından bırıyle sıstemını bır tarattır.
Bır öneri daha bıtdefenderı tekrar kur ve guvenlı modda unınstall yapmayı dene. MSconfigden başlangıçta uzantısı varsa tıkını kaldır.Eger ccleanerı kullanırsan butun uzantıyı silebilirsin.

Printer için yapacagın sey kablolarını kontrol etmen ve prınterın son suruculerını kurman olacak. Eger hala çalışmıyorsa başka bır makınada yazıcıyı dene orda çalışıyorsa anakartının suruculerını guncelle

h.ozgur
31-10-2007, 20:23   |  #6  
Yıllanmış Üye
338 mesaj

ccleaner gibi programlar iyi ama tam temizleme yapmıyor bu gibi durumlarda manuel olarak regedite girip arama kısmından kaldırdığım programın ismini giriyor ve kaldırdığım programla ilgisi olduğundan emin olduğum tüm artıkları siliyorum üsütne emin olmak için bi aram daha yapıyrum ve sistemimi tertemiz kullanıyorum deneyebilirsin bunu fakat dediğim gibi aynı zamanda riskli de bir iş yanlışlıkla sistem dosyalarınada zarar verebilirsin

XxXDaRKoXxX
31-10-2007, 21:28   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
h.ozgur
ccleaner gibi programlar iyi ama tam temizleme yapmıyor bu gibi durumlarda manuel olarak regedite girip arama kısmından kaldırdığım programın ismini giriyor ve kaldırdığım programla ilgisi olduğundan emin olduğum tüm artıkları siliyorum üsütne emin olmak için bi aram daha yapıyrum ve sistemimi tertemiz kullanıyorum deneyebilirsin bunu fakat dediğim gibi aynı zamanda riskli de bir iş yanlışlıkla sistem dosyalarınada zarar
regeditteb yaptım zaten siliyorum tekrar çıkıyor

h.ozgur
31-10-2007, 21:38   |  #8  
Yıllanmış Üye
338 mesaj

peki tümünü temizledikten sonra sonuç nedir?

XxXDaRKoXxX
31-10-2007, 22:03   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
h.ozgur
peki tümünü temizledikten sonra sonuç nedir?
Şu an ccleaner den temizlik yaptım hala var seçenek ama yarın bit-defender kurcam

Bu arada anakartımın bios unu günlliyecektim ama indirirken sağ üst köşeden şöyle bir şey çıktı

Please note, BIOS update is only recommended when experiencing technical difficulties with your system, And is not recommended to be performed regularly.

Moreover, due to the nature of BIOS update, there is certain level of dangers involved. BIOS update must be performed with extreme caution . During BIOS update process, your system must be maintained without interference or power loss to prevent unexpected damage.

In case of BIOS update failure, please follow instructions in your User's Manual for guidelines on BIOS recovery via CrashFree BIOS. In the event that BIOS recovery is not recoverable via CrashFree BIOS, please contact your place of purchase for further assistance on BIOS recovery.

Aras Yurtman
01-11-2007, 10:56   |  #10  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
571 mesaj

O yazıda BIOS Update işleminin riskli olduğundan bahsediliyor. Eğer BIOS update işlemi, oluşan bir hata ya da elektrik kesintisi gibi nedenlerle yarıda kalırsa bilgisayarın bir daha açılmayabilir. Bu yüzden BIOS update yaparken bilgisayarını mutlaka kesintisiz güç kaynağına bağlamanı öneririm. Onun dışında BIOS update o kadar da riskli değil.