2 Windows Kurdum Nasıl Silerim?

HPQ-User
24-06-2008, 09:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Zaer sormuş:
Arkadaşlar 2 tane windows kurdum yanlışıkla biri D ye biri C ye nasıl silerim.Biçimlendir Yaparak D dekini sildim fakat her açılışta 2 windowstan birini seçmem isteniyor. D. dekini seçersem silindi diye hata veriyor fakat ben onu kaldırmak istiyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
C : 50 gb   D: 80   E:105 Gb  (başka birşeye lazım olmaz dedim.)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Erdinç18
24-06-2008, 09:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
400 mesaj

Bilgisayarım - Sağ tıkla Özellikler-Gelişmiş-Başlangıç Kurtarma(AYARLAR)-Sistem Başlangıcı (DÜZENLE)

birbirinin aynısı iki kod göreceksin burada Kullanılmayan diğer xp kodunu silebilirsin öncelikle xp nin hangisi ile açıldığını ögrenmen gerekli hani açılışta altlı üstlü iki tane çıkıyo ya sistemi açarken birdene bakalım . Burada yazan kodlar da o şekilde altlı üstlüdür, kod lar bir birinin aynısı buna çok dikkat et ! bittiği yereden sil burada çok dikkatli olmanı şiddetle tavsiye ediyorum çünki varolan xp yi silebilirsin .Şu alta belirttiğim gibi yazmalı sakın fazlasını silme Partation(1) yada (2) ikisinden birisini sileceksin. YANLIZ TEKRAR UYARIYORUM DİKKATLİ OL BUNU YAPARKEN BİR HATA YAPARSAN BENİ SORUMLU TUTMA. Bende ilk seferde hata yaptım üsteki ile açılıyodur diğe alttakini sildim meğer alttaki imiş çOK ÖNEMLİ DOSYALARIN VARSA BUNLARI BİR ŞEKİLDE YEDEKLEMENİ DE TAVSİYE EDİYORUM .

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect