2. bir işletim sistemi

HPQ-User
29-01-2008, 23:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mustafababa_71 sormuş:
hard diskin 2. bolümüne pardus işltm sistemi yuklemiştim
belli bir zaman sonra pardusun oldugu bölümü biçimlendirdim.
bilgisayarım acılırken hangi işletim sisteminden başlama seçenegi gelince pardus olmadıgı icin hata 22 mesajı verior ve 2. seçenekte olan windows işletim sisteminden başlamıyor. bu durumdan nasıl kurtulurum ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 2000 / NT
Sistem Özellikleri:
pek onemli degil

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

blackhawkmilan31
30-01-2008, 00:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,472 mesaj

pc açılırken sürekli f8 tuşuna bas ve oradan güvenli modu seçerek pc yi aç.burdan sonra bütün pardusu kaldır.eğer olmadıysa format atarken nasıl herhangi bir bölümü siliyorsan aynı şekilde pardusun bulunduğu bölümüde sil

Banned
30-01-2008, 00:58   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

öncelikle söyleyeyim pardus hakkında en ufak bilgim yok. Lakin sorununuzu nasıl özeceğinizi  bir ihtimal biliyorum .
1. hdd yi çıkartıp başka bir pc ye pc açıkken ikincil disk olarak bağalayın pardusun olduğu diskinizi tekrar formatlayın hatta silin yeni bmlüm oluşturmayın .bunun sebebi muhtemelen pardus kurulu olduğu disk önyükleme ve sidtem diskiydi pardus u kaldırınca xp de boot olamamakta.hdd yi kendi bilgisayarınıza takın kurtarma kısmından komut satırına geçin bootcdfg /rebuild komutunu verin çıkan işletim sistemini önyüklemeye ekleyin ismini girin son seçeneğe fastdetect olarak girin enterleyip exitleyip çıkın

mustafababa_71
30-01-2008, 12:09   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

teşekkür edrim herşey için . fakat ne yaptıysam nafile.inşallah başka birinin başına gelmez. eger gelirsede başka bir bilgisayarda c: nin icindeki bilgileri başka bir yere yedekledikten sonra güzel bir formattan    başka çözüm yok gibi.