2011'in en isabetsiz 6 hamlesi!

CHIP Online
29-12-2011, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

2011'de yaşanan bu olaylar, dev şirketleri ya zor durumda bıraktı, ya da aptal gibi gösterdi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/2011 ... -hamlesi_31113.html

Resimlerle: 2011'in en muhteşem 10 oyunu!

2011 yılında teknoloji şirketleri arasındaki rekabet oldukça hareketli ve hararetli geçti. Şirketler, aldıkları büyük kararlarla kendilerini bir adım öne taşımaya ve rekabeti sürdürmeye çalışırlar. Ancak bu kararlar bazen oldukça isabetsiz ve hatta aptalca görünebiliyor. İşte 2011'in en isabetsiz olduğunu düşündüğümüz teknoloji hamleleleri:

HP

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi, 2011'de adeta karanlıkta yolunu kaybetmiş bir adama döndü. CEO'luk koltuğuna oturan Leo Apotheker, HP'nin PC bölümündü öldürmek ve kurumsal hizmetlere yoğunlaşmak istedi, ancak 11 ay sonra kovuldu. Palm'ın tablet tabanlı Web OS'unun açılmasıyla kapatılması arasındaki süre ise sadece 1 ay oldu. Şirketin şu anki CEO'su Meg Whitman ise PC işini geri getirdiği gibi tabletlere de geri dönmeyi düşünüyor.

RIM

Tarihi geçmiş ürünlerle karşımıza çıkmaya devam eden BlackBerry büyük bir hızla batıyor ve ismini unutmamız pek de uzak gibi görünmüyor. Bu başarısızlıkta iki başlı CEO sisteminin payı olduğu düşünülüyor.

Tüm konu: 2011'in en isabetsiz 6 hamlesi!

Resimlerle: 2011'in en muhteşem 10 oyunu!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: 2011 teknoloji dünyası açısından sizce nasıl geçti?

erkan1994
29-12-2011, 08:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj

hiç iyi geçmedi Benim şahsi görüşüm 2011'de çok daha fazla yeniliğin olacağı idi ama gerçekleşmedi maalesef ve 2012 den bekliyorum iyi ve güzel düşünceler insanlığın yararına olacak yenilikler hareketler, öle heyecanla falan da ollmaz ne apple kurtlu elma apple nede tamam microsoft da yenilik peşinde ama yeterince değil tüketiciyi yöneltecek güzellikte iyilikte yepyeni yeni yeni tasarım ve donanıma ihtiyacımız var yetmezzzz.son bu kadar dır bu yazıda.hahahahahahahehehehehehe....