3d max photoshop kullanacağım bi sistem

muzip38
06-03-2010, 15:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

3d max ve photoshop gibi programları sorunsun çalıştıracağım bir pc toplamayı dünüşünüyorum
2000 TL bütçem var monitör dahil ikiyi biraz geçebilir
yardımcı olursanız sevinirim nasıl parçalar almalıyım yazarsanızsevinirim şimdiden tşk

Son Düzenleme: muzip38 ~ 06 Mart 2010 16:03
erendiz1
07-03-2010, 03:26   |  #2  
Taze Üye
3 mesaj

merhaba anakartı üst seviye bikartal işlemciyide kesinlikle 3.0 ghz den aşağı alma ekran kartıda üst seviye olmalı.powerda Aopen i tercih et bence, highpower sonraki seçeneğin olsun.Photoshop çok fazla ram tüketir ramde önemli çarpanları düşük rami tercih et (CL), marka tavsiyesi istersen:

Anakart: gigabyte (katı kapasitörlü üst seviye yada orata seviye, chipsetini X.. al - P chipsetlileri tercih etme örneğin: X58 - P55 vs..)
İşlemci: intel 3 ghz (bütçeyi çok düşünürsen 4 çekirdeği her program kullanmıyor)
Ekran kartı: His iceq (ati chipsetlidir iceq lar fazla ısınmaz)
Ram: ocz (ddr3 kullanacaksan en az 1600 mhz al)
kasa: AOPEN H600B-B28 veya colermaster olabilir
power: 750 veya 1000W aopen veya high power (tak çıkar kablolu)
hdd: sistem için western digitalin black serisi çift işlemcili hddleri var performanslıdır.depolama içinde 1 tb yine western 64 cache bellekli hdd si var (seaggate yi şimdilik önermiyorum çünkü bu yaz hatalı seri üretti ve pekde sorumlu davranarak toplatmadı)
monitör: samsung
sistemini ve donanımı korumak için kesintisiz güç kaynağı almayı sakın ihmal etme.anlık elektrik kesintileri ve gerilimlerdeki değişimler donanımına bi gün zarar verecektir çalışmalarınıda kaydetmen önemli vs... 
Tam olarak şu modelleri al demiyorum çünkü sonkarar senin,herkes bazı markaları azına sakız etmiş deneyimleriyle bişey yazan yok.ürünlerde 50 - 100 tl yi sorun etme bence kasayı olabildiğine güçlü tut.

erendiz1
07-03-2010, 03:30   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

birde internetten alacaksan vatan computerin fiyatları gayet uygun.saygılar...

muzip38
07-03-2010, 11:02   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

çok teşekkürler