500gb sata samsung hdd format atamıyorum !

raplchel
12-03-2011, 12:10   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

arklar elimde samsung 500gb sata hdd var ama format atamıyorum xp ile format istedim biosdan boot ayarlarından önceligi dvd ye verdim sonra xp cd taktım aygıtları yüklüyor bitiriyor sonra ekran siyah oluyor solda baştaki imleç herzamanki gibi yanıp sönüyor hdd onarma yükleme kısmı gelmiyor onun yerine mavi ekran geliyor ve res atıyor pc bun olmayınca bende saglam çalışan bi hdd bagladım biosdan önceligi saglam olan hdd verdim bozuk olanı 2. yaptım en azından xp açım ordan biçimlendirim dedim ama windows dolarken ekran siyah oluyor yine mavi ekran geliyor bi türlü yapamadım başka bi yöntem bilen varsa bana yardım edebilirmi acaba ?

osmanefe
13-03-2011, 01:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

pek anlayamadım dediklerini ama eğer bilgisayrın açılırsa cmdeye gir bozuk hddn hangisiyse örn X: yaz enter a bas ,sonra format ,yaz enterla ,devamı ni yazıları okuyarak yapabilirsin ,en garantili format yöntemi bu

raplchel
14-03-2011, 08:56   |  #3  
OP Yeni Üye
27 mesaj

500gb lik sata hdd bagladıgımda pc açılsa biçimlendirecem yada formatlarım bi şekilde ama açılmıyor bi türlü

Banned
14-03-2011, 10:17   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Muhtemelen 500 gb lık hdd deki sorun sistem kurulumunda nasıl hata verdiriyorsa aynı şekilde sistem açılışında da hata verdiriyor. Sağlam hdd ye sistemi kurup açın sistem çalışırken 500 gb lık hdd yi bağlayıp aygıt yöneticisinde sağ tıklayıp " Donanıom değişikliklerini tara" deyin. Eğer hdd çalışacak kadar sorunu yoksa hdd bulunup yüklenip açılacaktır, eğer hdd açılamayacak kadar sorunlu ise sistem donacaktır, kablosunu sökerseniz sistem çalışmaya devam eder. Eğer çalışmazsa yapacağınız tek şey garantisi varsa servisiyle görüşmek.

raplchel
14-03-2011, 14:50   |  #5  
OP Yeni Üye
27 mesaj

foruma konu açmadan önce hepsini zaten denemiştim galiba servise verecem başka çözüm yoq gibi tşk