5+1 için yardım

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
zoRR
02-02-2004, 11:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba,
Creative live dijital kartım ve 5+1 philips ses düzenim var. 3 lü bir kablo her ikisininde açıklamalarında resmediliyor ve philpsin kutusundan çıkıyor. Ses kartının talimatına göre turuncu ucu taktığımda ses kesiliyor. oysa her ikisinin talimatlarındada takılı olması gerekiyor. bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum. Acaba bazı ayarlar mı yapmalıyım.Şimdiden teşekkürler.Soru

hasanyasin
02-02-2004, 11:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Denetim masası>>Ses aygıtları ve Ayarlar>>Hoparlör Ayarları bölümünden hoparlör sistemini seçmelisin...

zeynel
02-02-2004, 23:54   |  #3  
Taze Üye
5 mesaj

Creative in kendi ayar programı var
denetim masası\audio\speaker

buradan 5+1 seçmen lazım. Burdaki ayarlarla ses üzerinde efeklerde oluşturabilirsinKahkaha

TheAftermath
23-02-2004, 03:09   |  #4  
Taze Üye
9 mesaj

arkadaşım konuyu biraz daha açarmısın center rear front girişleri nerde ona dikkat etmelisin

selimabi
24-02-2004, 18:36   |  #5  
Taze Üye
11 mesaj

arkadaslar slm ve saygilar..ben microlab 4600 hoperlor aldim...5.1 olmasina ragmen arkasinda 2x2 giris var...ses kartim ise 3 cikis veriyor..front rear ve center...bu durumda 5.1 ses alamimorum...yrd. olabilir misiniz???

hasanyasin
24-02-2004, 18:46   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Ses kartınızla ilgili bir problem yok zaten. Her çıkış, iki kanallıdır. Yani iki ön, iki arka. Merkez çıkışını da büyük kolona bağlayacaksınız. Öyle çok fazla ses sistemi görmedim; fakat tahminimce, bilgisayardan çıkan kabloların tamamının hoparlör sisteminizin merkezine girmesi ve bu merkezde, her uydu hoparlör için bir çıkış olması gerekiyor.

selimabi
24-02-2004, 19:13   |  #7  
Taze Üye
11 mesaj

hasanyasin arkadasim oncelikle cvp yazdigin icin tsk ederim..benim ses kartim apache marka ,5.1 e destek veriyor..yazdigin gibi ses karti uzerinden 3 cikis yapilabiliyor, bunlar ön arka ve merkez..buraya kadar bir sorunumuz yok cok sukur..
hoperlor sistemine gelmek istiyorum...
hop arkasinda 5 delik var ve alt kisimda da 2x2 delik var...
2x2 delige r-l simgeleri konulmus...
5 delige odamda bulunan 2 ön,2 arka ve 1 merkez kucuk hoperlor cikislarini bagliyorum..kull. klavuzunda da bu sekil yapin diyor..iyi guzel..
geriye 2x2 delik kaldi..(ses kartima dogru bakalim...sag sol ve center girislerden kablo geliyor..bu kablo uclari 2 ye bolunuyor, 2 fis var uclarinda) sag sol icin fisleri yerlerine takiyorum...ama center bosta kaldi???? bunu cozumleyemiyorum işte...