5800 hafıza kartı dolu gözüküyor :S

ShoLesLoT
25-08-2010, 15:14   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
354 mesaj

Arkadaşlar pc suite modunda baglanınca hafıza kartım ve telefon tamamen dolu gozukuyor ama boş.Depolama modunda baglandıgımda 4gb boş yer oldugunu goruyorum.Nasıl düzeltebilirim sorunu? Daha onceden boyle bı sorun yoktu en son opera mobili kurdum bir de güncelleştirme yaptım.Başka bi forumda operayı kaldırınca sorun düzeldi gibisinden bişey yazmıs kaldırdım yine sorun devam ediyor.Suan telefona pcsuite modunda hiçbir şey atamıyorum.Lütfen yardım edin :S 

mancukya
25-08-2010, 21:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

o tel hafizasidir sanirim telin kendi hafizasina cok sey doldurdun yada calisan cok program var

ShoLesLoT
26-08-2010, 00:11   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
354 mesaj

Hayır arkadasım tel hafızasında da hafıza kartındada 0 bayt boş yer gozukuyor.Ama yer var biliyorum depolama modunda baglandıgımda bos yer gozukuyor.

NoteBook
26-08-2010, 22:09   |  #4  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Klasik olarak Hafıza kartı ile telefon arasındaki iletişimsizlik sorunu gibi bir şey.Bu durumda hafıza kartına format atmak ve ardından telefona hard format atmak bir çözüm olabilir.

Bir de düşük bir ihtimal olarak hafıza kartında teknik bir sorun yaşanıyor olabilir.PC lere takılan hard disklerde , hard diskin artık eskimesi ile yavaş yavaş kafa atması dediğimiz bad sector oluşması durumlarına benzer bir durumdur.Hard disk bu durumda ya okunamaz ya da okunsa bile ya belirli bir bölümünü boş gösterir ve o boş bölüme müdahaleye izin vermez ya da boş olan bölümü dolu gibi gösterir.Bu durumda hard diskte partition temizliği yapılır ve format atıldıktan sonra sökülüp yeniden takılır.Tam olarak çözüm olmasa da en azından ömrü arttırılmış olur.

Buradan yola çıkılarak telefonun hafıza kartına bakarsak, aynı olmasa da benzer bir sorun olduğunu görüyoruz.Yukarıda da anlattığım gibi telefona ve hafıza kartına format atmak ve yine çözüm olmazsa gerekirse ve yapılabilirse , ki bu artık teknik bir sorun haline gelmiştir , hafıza kartını değiştirmek çare olabilir.

ShoLesLoT
27-08-2010, 02:04   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
354 mesaj

peki telefona format atarsam sorun düzelir mi? bir de ben daha önce hiç telefona format atmadım ve atmayı da bilmiyorum.hafıza kartı ve telefona nasıl format atıcam?

mancukya
28-08-2010, 00:27   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

*#7370# yaparsin cikan kutuya evet bas sifreyle oynamadinsa 12345 
Tel ayalari icindende bunu yapabilirsin.
Hafiza kartini ise bir pcde formatla bence ilk olarak karti cikar o sekilde dene tele format atarak sorun devam ederse hafiza kartinida formatlarsin

bilgi rehberi
20-10-2011, 17:58   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Bu link işinizi görecektir....
Tıkla : Hafıza Kartı veya USB Dolu Olduğu Halde Klasörler Gösterilmiyor