5800 XpressMusic Müzik Çalar

emreqe33
13-06-2010, 22:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Ben bir 5800 XpressMusic kullanıcısıyım ve daha 7 gündür böyleyim :) Anlıyacağınız yeniyim ve benim bundan önce kullandığım telefonlarımda güncelleme diye bir şey yoktur.Ben 13 Haziran Sabahı V50 sürümünü yükledim ve müZik dinlemek için müzik çalara girdim.Ama yeni müzik çalarımı hiç beğenmedim.Bu V50 sürümünü kaldırıp tekrar V40 a dönebilmenin yollarını arıyorum.Bu konuda yardımı sizlerde istemekteyim.
Ve telefonuma yüklediğim müziklerime nasıl resim koyabilirim?Bu konudada yardımlarınızı bekliyorum.
Son olarak Telefonumun tuş kilidi tuşunun ve fotoğraf çekme tuşunun arasındaki yere dokununca tık diye seler geliyor ve bu telefonun bazı yerlerinde bulunmakta .Telefonu teknosa dan aldım ve sigortalattım bu durum ücretsizce çözülürmü?

Son Düzenleme: emreqe33 ~ 13 Haziran 2010 22:55
farukdgn
13-06-2010, 23:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj

Bence telefonu fabrika ayarlarına döndürsen sorun çözülebilir...
Bunu yapmadan önce dosya yöneticisine girip yedek almalısın...

Semih Özyurt
14-06-2010, 00:36   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

hayırlı olsun telefonun bende şu mevzuya takıldım telefonu sigortalattım demişsin bence boşuna sigortalatmışsın bu ülkede pek bi işe yaramıyor emin olabilirsin .

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 14 Haziran 2010 00:37
onurrT
14-06-2010, 00:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
288 mesaj

Telefonu fabrika ayarlarına döndürürsen birşey olmaz.Bİldiğim kadarıyla bir alt firmwarei yükemek çok tehlikeli.

vmesut
14-06-2010, 00:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
264 mesaj

benim telefonum 6220c ben de yazılım güncellemesi yaptım ve mesaj yazımında güncelleme sonucu yavaşlama olduğu için önceki sürüme döner diye resetledim ancak son yüklenen yazılım sürümü silinmemiş. Yani galiba önceki versiyona dönüş yok.

NoteBook
14-06-2010, 01:33   |  #6  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Telefonunuzun versiyonunu bir önceki sürüme çevirmek için admin yetksi gerekir.Yani bir servis noktasına götürerek onların ekranlarından son versiyonun silinip bir önceki ya da istediğiniz versiyona çevirtme yapmanız gerekir.

Ancak ; telefonun versiyonunun bir önceki sürümüne çevirmek pek iyi bir şey değildir.

Elinizdeki telefon smartphone bir telefondur.Yani programsal olarak sürekli geliştirilebilir ve geliştirilebilir olduğundan dolayı çıkan yeni sürümler yüklenilmediğinde takılma kilitlenme gibi sorunlar çıkabilecek bir telefondur.

Eğer mevcut sürümü kaldırım bir önceki sürüme dönerseniz,V50 versiyonunu yüklemeden önce ve ya sonra yüklediğiniz her hangi bir V50'ye uyumlu program var ise , bu programın varlığı bile programı çalıştırmasanız dahi telefonda takılma ve kilitleme yapabilir.

Telefondaki mevcut müziklere resim yükleyebilmek için telefonda herhangi bir menü yok ne yazık ki.Bunun yerine ilgili müziği telefona yüklemeden önce winamp gibi bir program ile müziği açıp , ilgili resmi internet üzerinden müziğe ekledikten sonra müziği telefona yüklerseniz resim de otomatik olarak yüklenecektir.

Bahsettiğiniz fiziki sorunlar piyasadaki 5800 'ların %60'ında bulunan bir sorun.Bunun nedeni ise, Nokia şirketinin dünya genelindeki taleplere yetişebilmek için Başta Macaristan ve Çin olmak üzere bir çok ülke ile anlaşma yaparak fason imalat yaptırmasıdır.Orjinal Nokia malı olan 5800 'larda bu sorun bulunmazken özellikle Çin mallarında bu çok sorun olmaktadır.Burada bahsedilen Çin malları taklit mal değil Nokia şirtekinin Çin devleti ile uluslararası olarak yapmış olduğu anlaşmalar çerçevesinde patenti Nokia'ya ait olmak üzere fason imalat yöntemi dediğimiz üretim yöntemi ile belirli bir kar payı karşılığı yaptığı üretimdir.Bu üretim genelde örneğin Fiat otomobillerinin Türkiye'deki üretim şekli olan parça birleştirme yolu ile yapılan üretimdir.Nokia şirketinin orjinal fabrikasındaki üretim ile fason olarak üretim yapan bir ülkedeki üretim bir değil ne  yazık ki.Ve de elimizdeki 5800'ların büyük bir bölümü de bu şekilde.Ve de bu fiziki sorunların ne yazık ki çözümü yok gibi.Forum genelini incelerseniz insanların kendi başlarına bulmaya çalıştıkları ama yine de tam başarı sağlayamadıkları çözümleri görebilirsiniz.Yine de %100 çözüm olarak nitelendirilemese de , slikon kaplama yöntemi ile oynayan bölümlerin kaplanması en iyi sonuç olarak görünüyor.

Son Düzenleme: NoteBook ~ 14 Haziran 2010 01:36
emreqe33
14-06-2010, 09:42   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
hayırlı olsun telefonun bende şu mevzuya takıldım telefonu sigortalattım demişsin bence boşuna sigortalatmışsın bu ülkede pek bi işe yaramıyor emin olabilirsin .
öncelikle teşekkür ederim ve sigorta konusunda size fazla hak vermiyorum çünkü bu sigorta kullanıcı hataları yani kırılma su teması gibi olaylardada telefonu değiştiriyor yada sadece o yerini ve bu telefonun camının orjinali 80 TL gibi bir şey olduğunu duydum. 8 tane kuzenim var ve hepsi 4-5 yaşlarında telefonu yere atarlar diye korkuyorum.

NoteBook verdiğin bilgiler için teşekkür ederim ama ben telefonuma koyduğum müziklere  media player aracılığı ile resim koydum ama resim hepsinde görünmüyor.Herhalde bilinmeyen sanatçılardan kaynaklanıyordur.

Hepinize teşekkür ederim.

emreqe33
14-06-2010, 12:59   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj

bir sorum daha olacak bu telefonu teknosaya götürsem kasa açığını giderirmi?

onurrT
14-06-2010, 14:14   |  #9  
Yıllanmış Üye
288 mesaj

Telefondaki müziklere resim yüklenebiliyor Müzik çalarda Tüm şarkılara girin daha sonra hangi şarkıysa onun üstündeyken seçenekler deyin albüm sanatına gelip tekrar seçeneklerden değiştiri seçin.Tabi O şarkıcının resminin senin galerindeo lması gerekiyor.Kasa açıklığı çok fazla kişide var ama istersen götür bi sor.

emreqe33
14-06-2010, 15:03   |  #10  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: onurrT  
Telefondaki müziklere resim yüklenebiliyor Müzik çalarda Tüm şarkılara girin daha sonra hangi şarkıysa onun üstündeyken seçenekler deyin albüm sanatına gelip tekrar seçeneklerden değiştiri seçin.Tabi O şarkıcının resminin senin galerindeo lması gerekiyor.Kasa açıklığı çok fazla kişide var ama istersen götür bi sor.
teşekkür ederim.

xenon_06
14-06-2010, 20:02   |  #11  
xenon_06 avatarı
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Genpa veya kvk ya götürürsen kasa açıklığını ücretsiz şekilde onarırlar.Teknosaya götürsen adamlar onaylayacakta,servis noktasına göndericekte,tekrar alıcaklarda sana vericeklerde 1 ay kadar beklersin.Tavsiyem genpa ya götür 3-5 günde onarımını gerçekleştirirler.Versiyon sürümünü downgrade yani düşürme yapman içinde yetkili servis noktasından (kvk,genpa) yaptırtabilirsin,pek sanmıyorum ama denemekte yarar var.Telefonun symbian yerine windows mobile olsaydı çok rahat şekilde rom downgrade ( düşürme ) yapabilirdin ama symbianda bu pek mümkün değil :) teşekkürler

emreqe33
15-06-2010, 11:33   |  #12  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: xenon_06  
Genpa veya kvk ya götürürsen kasa açıklığını ücretsiz şekilde onarırlar.Teknosaya götürsen adamlar onaylayacakta,servis noktasına göndericekte,tekrar alıcaklarda sana vericeklerde 1 ay kadar beklersin.Tavsiyem genpa ya götür 3-5 günde onarımını gerçekleştirirler.Versiyon sürümünü downgrade yani düşürme yapman içinde yetkili servis noktasından (kvk,genpa) yaptırtabilirsin,pek sanmıyorum ama denemekte yarar var.Telefonun symbian yerine windows mobile olsaydı çok rahat şekilde rom downgrade ( düşürme ) yapabilirdin ama symbianda bu pek mümkün değil :) teşekkü
teşekkür ederim ama aklıma bir şey takıldı.Ürünü aldığımız yer dışındaki yerler ücretli yapmıyormuydu?Ben teknosa dan aldım.

xenon_06
15-06-2010, 14:08   |  #13  
xenon_06 avatarı
Yıllanmış Üye
103 mesaj
Alıntı: emreqe33  
teşekkür ederim ama aklıma bir şey takıldı.Ürünü aldığımız yer dışındaki yerler ücretli yapmıyormuydu?Ben teknosa dan aldım.
Nokia nın uluslararası garantisi var.Cihazının arkasında nokiacom.aş garantisi altındadır(nokiacom.aş quarantine) yazıyorsa yetkili servis noktasında faturaya dahi gerek kalmadan ücretsiz onarımını yaptırabilirsiniz.Servis imei numaranızdan bakıp, garanti süresince sıvı teması ve yetkisiz açılma dışında arızaların onarımını ücretsiz yaptırabilirsiniz.

Son Düzenleme: xenon_06 ~ 15 Haziran 2010 14:10
HFG
28-06-2010, 23:13   |  #14  
Üye
84 mesaj

müzik çalarının sadece resim yerini mi beğenmedin?