64 bit işletim sistemi için bios ayarı varmı

centipede
27-05-2009, 01:23   |  #1  
centipede avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
344 mesaj

bu yazıyı aşağıdaki yazıma istinaden yazıyorum

ne yaptımsa olmuyor.
sistemim 64 bit işletim sistemleri destekliyormuş ancak olmuyor.
cd den başlıyacak şekilde sistemimi başlatıyorum, bir müddet mavi ekranda işlem yapıyor ve tam o sistem kurma ekranı gelmeden yani hiç görüntülenmeden sistem yeniden başlıyor. yani bilgisayar tekrardan başlıyarak her hangi bir tuşa basınız komutu veriyor. bu sarmal sürekli devam ediyor.
derdime çare lütfen.
bu ikinci edindiğim 64 bit xp cd sidir.
hadi önceki arızalı yada şu bu idi. ama bu yepyeni bir 64 bit  xp cd si

OSMAN BAĞÇEVAN
27-05-2009, 05:18   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

kardeşim xp yi bilmiyorum..yanlız şunu anlatayım ben sana..sistemim xp home basic  32 bit.ben bu işletim sistemime win7 64bit yükleyemiyorum..eğer boot etmeden masaüstünden yüklemeye başlatırkenn setup ekranı gelmiyor ve 'sisteminiz 32bit ya da 64 bit.yöneticisinize başvurun'bunun gibi hata mesajı geliyor..ben şunu yaptım burada.windows vista 64bit ultimate yi masaüstünden deamon tools programıylayla kurdum ve win7 64 bit de ki hata çıkmadı..şu anda sistemim 64 bit ve vista oldu..bundan sonrasın da ise win7 64 bit i kurdum..

sende xp yi bırakıp win7 64bit e böle geçebilirsin..cd ye de gerek yok üstelik...boot ederken de bu üste yazdıklarımla bağlantılı olabilir..xp de ben hiç denemedim..bence kesinlikle win 7 kullan..ben sana şiddetle win7 rc 7127 64bit i öneririm.