64 bit uyumluluk sorunları

GRC8213
23-07-2009, 00:30   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
762 mesaj

Arkadaşlar bu win 7 64 bit  beş para etmez hiç bir program düzgün çalışmıyor crysis bi yükleniyor bi yüklemiyor dll dosyası bulunmadı falan diyip duruyor karspersky yüklenir yüklşenmez kitleniyor sisitem artık fark ne olursa olsun ben 32 bit kuracağım yinede bi sorayım dedim fark yüzde kaç olur.

Recep Baltaş
23-07-2009, 00:36   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Crysis için güncellemeler mevcut kurdunuz mu?

Kaspersky'nin de 64 Bit uyumlu sürümleri şöyle:

Eğer bunları kontrol etmeden 64 Bit kurarsanız sorun Windows'ta değil sizdedir. Hayatında 64 bit kullanmamış arkadaşım a64 bit yükledim, o bile hiçbir sorun yaşamadı.

Sizin daha çok okumanız gerek sanırım.

GRC8213
23-07-2009, 10:47   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
762 mesaj

Crysisin güncellemeleri nerede link atabilirmisiniz birde nereyi okuyacaz onu link atında su gibi içip bitiriyim yoksa delirtecek bu bilgisayar beni sürekli parça almaktan sorunlarla uğraşmaktan mahvoldum yardımlarınız için teşekkür ederim.

Mustafa@PC
23-07-2009, 13:35   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Aslında okuyacaklarınızın anahtar kelimesini size söyleyebilirim. 

64-bit'e uyumlu donanım driver'ları yüklemek ve programları çalıştırmak. 

İşte buda birşeyleri yaparken önceden araştırıp, bilgilenmekten geliyor.<

Recep Baltaş
23-07-2009, 14:06   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
Alıntı: GRC8213  
Crysisin güncellemeleri nerede link atabilirmisiniz birde nereyi okuyacaz onu link atında su gibi içip bitiriyim yoksa delirtecek bu bilgisayar beni sürekli parça almaktan sorunlarla uğraşmaktan mahvoldum yardımlarınız için teşekkür ederim.
Programların ve oyunların güncellemeleri kendi sitelerinde olur. Bunu bilmeniz lazım ilk önce.

Kaspersky linkinde ise uyumlu kaspersky sürümlerini görebilirsiniz.

PcMaKeR
23-07-2009, 18:44   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

İşte böyle karalama yapılıyor. Program çalışmadı 64 bit kötüdür beş para etmez vs vs.

Daha bir deneyin bir kullanın bir detaylıca araştırın. Milyonlarca sonuç çıkıyor google da. Yapmayın arkadaşlar böyle. 4 gb ram ve üstü ne yapacaksın server işletim sistemimi kullanacaksın. Sadece düzgün program düzgün araştırma gerekli...

Recep Baltaş
23-07-2009, 21:31   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
İşte böyle karalama yapılıyor. Program çalışmadı 64 bit kötüdür beş para etmez vs vs.

Daha bir deneyin bir kullanın bir detaylıca araştırın. Milyonlarca sonuç çıkıyor google da. Yapmayın arkadaşlar böyle. 4 gb ram ve üstü ne yapacaksın server işletim sistemimi kullanacaksın. Sadece düzgün program düzgün araştırma gerekli...

Arkadaşın yazıya verdiği başlığı görseydiniz..... "64 Bir beş para etmezzzz"

Ben yine değiştirdim......   Yok..yok...insanlar suçu hep Windows'a atıyorlar nasılsa cevap veremiyor Windows.

AMa işte bu noktada deneyimli CHIP Online kullanıcıları devreye giriyor ;)

PcMaKeR
23-07-2009, 21:57   |  #8  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Ya abi hiç sorma dumur ediyorlar adamı.
64 bit beş para etmez ha.
Gerek yok yaw ne gereği var 64 bit kullanmaya. Boşuna çıkan bir işletim sistemi değil mi boşuna mimariler gelişti değilmi. Boşuna 64 bit yazılımlar geliştiriliyor. Ne gereği var değil mi.

Ama şöyle bir araştırsa bir incelese altında neler yatıyor bir görse biz niye 32 bit kullanmışız 5 senedir diye yakınırlar. Bilmiyorlar ki. Bilmeyen insanlar daha çok kırıcı yıkıcı olur. Görevimiz öğretmek öğrenmelerini sağlamak onlar öğrenince onlarda başkalarına öğretecek bizler gibi. Ben hiç kötü karşılamadım 64 biti. Neden böyle oluyor anlamıyorum.