80 GB Samsung HDD Yardım

AyPrensii
10-12-2009, 11:25   |  #1  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
747 mesaj

İyi Günler Arkadaşlar. Elimde Birtane 80 GB Hard Disk Var. BirTürlü Ne Yaptımsa Bad Sectörlerde KurtuLamadım. Low Level Format Bile Attım Düzeltemedim. HDD Regeneratör Programı iLe YakLaşık 4 Saat Çalıştırdım 698 Tane BuLdu. Sonra Yarıda Kesmek Zorunda kaLdım. Ve haLa Bad Sectör OLduguna Eminim. Ne Yapmam Lazım Bana Kesin OLacak Birşey SöyLermisiniz Yoksa Çöpe Atacam :) Denemediğim İşletim Sistemi Kalmadı. Windows XP'de Döngüsel Hatası Veriyor. Vista Ztn YükLüyemiyorum. Diskiniz Bozuk OLabilir BaşkaBir Konuma Yükleyin Diyor. Windos 7 YükLüyorum ama Masaüstü Her açıLdıgında This Hard Disk Problem Recovery fln Yazıyor.

cbilgen13
10-12-2009, 11:52   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

2 seçenek war... çöpe atmaktansa 2. disk olarak kullanabilirsin...yada b-sektör için tarama yaptığın programlarda b sektörlü bölümler arka arkaya mı geliyor yani birleşik tek bir bölümde mi war yoksa disk üzerinde farklı sektörlerdemi onu öğrenmelisin...eğer arka arkaya geliyorsa b sektörün bittiği MB'a kadar disk'i bölüm geriye kalan temiz alana işletim sistemi kurabilirsin...

AyPrensii
10-12-2009, 17:20   |  #3  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
747 mesaj

NasıL Anlıyabilirim Bad Sectörlerin Kaç MB Bölümde OLdugunu Mesela HDTune iLe taratıyorum. İlk Sıranın Yarısı Damaged Yani Kırmızı. Diğer Taraflar Yeşil. 20 20 20 20 Böldüm.. 2 20 KuLLandım Yine YavaşLama Oldugunu Gördüm. Maxblast 4 BiLe İşe Yaramadı Çok İlginc Birşey. Ha Birde Şu var BadSectör devreye Girince Tık Tık Sesler geLiyor Sonra O SesLer Susunca Windows Kendine geLiyor :)

cbilgen13
10-12-2009, 23:34   |  #4  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

HDD'de tık tık sesler geliyorsa bu fiziksel bir hasar aldığı anlamına gelir...bence HDD gözden çıkarıp yeni bir HDD alma zamanın gelmiş...geçmiş olsun...