900 tl ye oyun kasası yardım

egirgin37
04-06-2012, 14:54   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

arkadaşlar bütçe düşük biliyorum Fakat elden birşey gelmez. Bana gerekenler

1- PSU
2- Ekran kartı
3- Ram
4- İşlemci
5- Anakart
6- HDD (hdd çok boyutlu olmasına gerek yok 250 falan yeter çünkü 1.5 tb harici var hdd ye sadece işletim sistemi ve oyun yüklenecek zaten ileride yükseltirim)

yani neredeyse kasa toplayacaz. Bana bütçeni arttır gel demeyin çünkü artmaz. Ayrıca world, Vakıf ve Ziraat bankası kartları var ve en az 10 taksitle alınacak ona göre fiyatlandırın

Dediğim gibi bütçe bu kadar ve birde anakartta en az 1 tane usb 3.0 olsun, sata3 olsun, eğer amd ise AM3+ şeklinde ileriye dönük olsun. Bekliyorum

NOT: Ayrıca sistemde on board ekran kartı olursa ekran kartı çıksın ram 2 gb olsun geri kalanına fiyat olarak 500 tl verebilirim (ekran kartı ve ek ram sonradan alınabilir) ama siz bilirsiniz hangisi iyi olur derseniz

tesisatci
04-06-2012, 21:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
449 mesaj

ne istediğini tam anlayamadım sen şimdi 900 tl bütçeye bu altı parçayı mı istiyorsun sadece ?

psu yerine psu lu kasa alırsan (tabi elindeki kasa iyi bir kasa değilse) teknobiyotikin pc toplama sihirbazının indiriminden yararlanabilirsin.

yarın teknobiyotikde pc toplama sihirbazında iyi indirimler olucak 900 tl ye güçlü bir sistem toplayabilirsin.

gece 12 de aktif olursa indirim sistemi dizip mesaj geçerim 

am3+ ileriye dönük (970-990x-990fx_sb950) anakartlarda onboard grafik yongası yok !
tekrar belirtiyorum elindeki mevcut kasa yeni ve iyi bir soğutmaya sahip değilse psu lu kasa almanı tavsiye ediyorum

''NOT: Ayrıca sistemde on board ekran kartı olursa ekran kartı çıksın ram 2 gb olsun geri kalanına fiyat olarak 500 tl verebilirim (ekran kartı ve ek ram sonradan alınabilir) ama siz bilirsiniz hangisi iyi olur derseniz''

ekran kartı ve ramdan kısıp 500 tl verebilirim demişsin am3+ fx destekli ileriye dönük anakartlar 250 tl civarında ,harddisk minimum 150 tl bu ikisi 400 tl ediyor kalan 100 tlye ram + işlemci + psu (ileriye dönük ekran kartı almayı düşündüğün için minimum 500W)almak pek mümkün gözükmüyor.

bu yüzden 900 tlye anakartı sağlam ama diğer bileşenleri zayıf bir sisteme sahip olmak pek mantıklı değil açıkcası

Son Düzenleme: tesisatci ~ 04 Haziran 2012 22:13
EjderhaNefesi
04-06-2012, 23:58   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
88 mesaj
Alıntı: tesisatci  
yarın teknobiyotikde pc toplama sihirbazında iyi indirimler olucak 900 tl ye güçlü bir sistem toplayabilirsin.

yarın gün içerisinde açıklayacaklarmış öyle diyordu facebookta

Son Düzenleme: EjderhaNefesi ~ 04 Haziran 2012 23:59
egirgin37
05-06-2012, 16:14   |  #4  
OP Üye
63 mesaj
Alıntı: tesisatci  
ne istediğini tam anlayamadım sen şimdi 900 tl bütçeye bu altı parçayı mı istiyorsun sadece ?

psu yerine psu lu kasa alırsan (tabi elindeki kasa iyi bir kasa değilse) teknobiyotikin pc toplama sihirbazının indiriminden yararlanabilirsin.

am3+ ileriye dönük (970-990x-990fx_sb950) anakartlarda onboard grafik yongası yok !
tekrar belirtiyorum elindeki mevcut kasa yeni ve iyi bir soğutmaya sahip değilse psu lu kasa almanı tavsiye ediyorum

''NOT: Ayrıca sistemde on board ekran kartı olursa ekran kartı çıksın ram 2 gb olsun geri kalanına fiyat olarak 500 tl verebilirim (ekran kartı ve ek ram sonradan alınabilir) ama siz bilirsiniz hangisi iyi olur derseniz''

ekran kartı ve ramdan kısıp 500 tl verebilirim demişsin am3+ fx destekli ileriye dönük anakartlar 250 tl civarında ,harddisk minimum 150 tl bu ikisi 400 tl ediyor kalan 100 tlye ram + işlemci + psu (ileriye dönük ekran kartı almayı düşündüğün için minimum 500W)almak pek mümkün gözükmüyor.

bu yüzden 900 tlye anakartı sağlam ama diğer bileşenleri zayıf bir sisteme sahip olmak pek mantıklı değil açıkcası

Hocam dedikleriniz doğru benim elimde 80 gb ide hdd var şimdilik onla idare edicem (ide sata dönüştürücü ile). Veya 2. el temiz 160 -250 gb hdd alırım. neyse ben pek anlamıyorum o yüzden öyle yazdım bana bir tane toplarsanız sevinirim