aoixnet nedir?

ultra-durable
25-08-2012, 20:42   |  #1  
ultra-durable avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
292 mesaj

Aşağıda okuyacağınız yazı alıntıdır

Link : http://www.cihanbagdatli.com/a-oix-net-nedir

Bir cok sitede bu konu hakkında tartısmalar soylentiler var.Ve suan benım tarayıcımdada bu eklentı var

a.oix.net nedir?

"a.oix.net" Bugün girmiş olduğum internet sitelerinde bir yönlendirme gördüm. Sunucuya izinsiz bir giriş yapılabileceğini düşündüm, loglar kayıtlar... Sunucuda bir sıkıntı yok. O zaman a.oix.net nedir? Ne zıkkımdır, nerden çıktı? Saçmalık? TTNET?

a.oix.net yönlendirmesine İngiliz bir keylogger demek mümkündür! İnternet tarayıcısı üzerinde yaptığınız herşeyi kaydeden bu program uluslararası bir çok mahkeme tarafından davaya söz konusu olmuş ve kişisel bilgilerin toplanması, çalınması hatta bu bilgileri paylaştığından dolayı yüzlerce defa kapatılarak, yeni şirket açıp yollarına devam etmişlerdir.

phorm da kimin nesi? ttnet bizi fişliyor mu? resmi açıklamalara göre hayır, ama bu soruları sormak için çok haklı sebepler ortada zira içinde bulunduğumuz durum çok şüpheli... phorm, yola media121 olarak çıkan ve casus yazılımlar ile milyonlarca dolar kazandıktan sonra isim değiştiren çok uluslu, çok şüpheli bir şirket. sayısız dava açılmış, sayısız işini kapatmak zorunda kalmış. wikipedia'da hakkında yazanları silmeye kalkmış ama engellenmiş bir şirket.

TTNET RESMEN BİZİ FİŞLİYOR BUDA İKİ ŞİRKET ARASINDA ANLAŞMA YAPILDIĞININ KANITIDIR!!!

peki phorm ne yapıyor? casus yazılımdan farklı bir şey değil, nereye tıklıyoruz, nelere bakıyoruz, ne alabiliriz bakıp buna göre reklam gösterme üzerine kurulu. elbette hakkımızda toplanan bilgiler üzerinde hiçbir kontrolümüz yok.

İnternet bağlantınızın omurgasına yerleşiyor ve ağınızdaki bütün bilgisayarlara otomatik olarak bulaşıyor. Çözümü yok direk TTNET uyguluyor.

BU KONUDA SESSİZ KALMAYALIM LÜTFEN SESİMİZİ DUYURALIM!!!

grezimonk
25-08-2012, 21:46   |  #2  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

o sadece Windows için oluyordur TTNET ağını avea 3G kullanırken az buçuk kullanıyorum... genelde TURKCELL EDGE ile internet kullanıyorum pcyi kapatmadım baktım TURKCELL EDGE 30 küsür saat kopmadan bağlı kaldı...

ultra-durable
01-09-2012, 21:58   |  #3  
ultra-durable avatarı
OP Yıllanmış Üye
292 mesaj

Ben nediyom sen nedıyon guzel kardesım ???

Kapalı Hesap (223846)
01-09-2012, 22:07   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj

Bunu başka bir forumdan hatırlıyorum, buraya da açmanız iyi olmuş.

ultra-durable
08-09-2012, 14:02   |  #5  
ultra-durable avatarı
OP Yıllanmış Üye
292 mesaj

Evet başka bir yerde gördüm alıntı yaptım dikkat etmek gerekli... Çoğu insanın haberi bile yok fişlendiğinden ....