Abit Fatal1ty

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Andry KrayceK
17-12-2005, 18:41   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
159 mesaj

Ben yeni bir anakart almak istiyorum ve büyük ihtimalle AMD soket 939 desteği veren bir model alacağım.Ama anakart konusunda ciddi tereddütlerim var.Ben DDR-II ile ilgili çok fazla şey bilmiyorum ama tercihimi bu bellek modüllerinden yana yapma konusunda biraz kararsız kaldım.Eğer DDR-II alırsam ne olacak?

bir de abit fatal1ty anakartından almak istiyorum ama bu konuda çok fazla bilgi edinemedim.LGA fatal1ty anakart var ancak AMD 939 yok piyasada ancak sipariş üzerine getiriyortlar.

Sizin tavsiyeniz nedir?

Abit Fatal1ty LGA 774 DDR-I 400 PCx16 mı yoksa
Abit Fatal1ty AMD 939 DDR-I 400 PCx16 mı?

varsa farklı tavsiyelerinizi de yazın lütfen bu hafta içinde almak istiyorum Şimdiden teşekkürler kolay gelsin...

Banned
18-12-2005, 18:21   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,204 mesaj

ddr400 ramlerin performansı ile ddr-2 ramlerin performansı arasında pek fark yoktur

ddr-2 lerin bellek zamanlamaları ddr ramlere göre daha yüksek oldugundan performans

düşüklügü vardır ddr-2 lerde. ddr400 lerde ise bellek zaamanlamaları daha düşük

oldugundan performansları iyidir kaliteli bir ddr400 ram ddr-2 533 ram den çok çok

daha iyidir.

overclock yapacaksan sana dfi lanparty ultra-d anakart öneririm yapısı çok iyi

mavibilgisayarda fiyatı 160 civarı idi anakart tavsiyesi olarak verdigin iki

anakarttan ben olsam amd939 olanını alırdım ama o/c yapacaksan mutlaka dfi lanparty

ultra-d al.