Abit Siluro FX5200 256-bit

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Banned
28-09-2004, 19:43   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,157 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

2-3 hafta önce Abit FX5200 ekran kartı aldım.Ama üzerinde fanı yok.Soğutucu el yakacak sıcaklığa fazlasıyla ulaşıyor.Sonuçta yanacağını sanmıyorum,ama biliyorsunuz fazla sıcaklık elektronik aygıtların ömrünü kısaltır.Ayrıca ısınan cihazlara fan takmaya bayılırım.

Sorun şu:
1-Garantili bir mal olduğu için;eğer üzerine fan monte edersem garanti geçersiz kalırmı?

2-Fanı nasıl tutturabilirim?Sıcak silikon mu?Vida mı?İp mı?Bant mı?

3-Eğer dokunma derseniz;PCI yuvasına takılan soğutucular ne kadar işe yarar?Fiyat nedir?

4-Biliyorsunuz 4-5-6 cm'lik bir fan FX5200'ü buz gibi yapar.Eğer monte edersem zaten sorun kalmaz ama....

Yardımlarınızı bekliyorum...

hydrelix
28-09-2004, 21:17   |  #2  
Yeni Üye
35 mesaj

ekran kartına fan takman garantiyi etkilemez. bana sorarsan direk soğutucunun üstüne küçük bir fan vidalayabilirsin. ama vidaları fazla sıkma yalama oluyo. sonuçta vidayı 4 ayağın arasına sıkıştıracaksın...

Banned
29-09-2004, 11:37   |  #3  
OP Banlandı
1,157 mesaj

Evet haklısın ama yine de tereddütlüyüm.
Ayrıca 6 cm devir göstergeli fan takmayı düşünüyorum.

Birde şu sorum olacak.
Abit AN-7 anakart sahibiyim.Kuzey köprüsünde fan var ayrıca bir miktar da pasif soğuucu var.Ama güney köprüsüne soğutucu konmamış.Biraz ısınıyor.Aceba etiketli metalcik'lerden mi yapıştırsam?
Aynışeyi ekran kartının fanı için de düşünüyorum.

Aceba o küçük metalcikleri nereden alabilirim.Fiyatlar nedir?