Abit TH7ll Mainboard bios yükleme hatası

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
T_KAYA99
10-02-2004, 12:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar,

Ben evde kullanmış olduğum pcde bios update işlemi yaparken elektrikler kesilince bios işlemi yarıda kaldı ve bende elektrikler gelince pc'yi açtığımda Bios Boot Block hatası veriyor bende bir açılış disketiyle açıp biosu update etmek istediğimde bana Bios block jumperını çıkarıp biosu yeniden update etmem gerektiğini belirtiyor,Fakat anakart üzerinde ne böyle bir jumper var nede başka bir şey o sebepten bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz acaba...

Anakart Model : Abit TH7ll

iYİ çALIŞMALAR

hasanyasin
10-02-2004, 13:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,100 mesaj

BIOS güncellemesi sırasında başa gelebilecek en kötü ihtimal sizin için gerçekleşmiş ne yazık ki...

BIOS [Basic Input Output Software : Temel Giriş Çıkış Yazılımı] anakart üzerindeki bir chipte [CMOS] kayıtlıdır. BIOS Update dediğimiz olay da bu chipteki yazılımın yerine, daha yenisini yüklemekten ibarettir. Bu aslında tehlikeli bir iş olmamakla birlikte, işlem sırasında meydana gelebilecek bir kopma, başlı başına bir sorundur. BIOS'unuz şu anda çalışmıyor ve yeniden yüklenmesi gerekiyor. Bunu bilgisayarınızda yapamayabilirsiniz...

Donanım>>Anakart/İşlemci/Bellek bölümündeki, "Bios yükleme hatası" başlıklı konuda, CYRUS ve magunes'in verdiği tavsiyeleri değerlendirin.

BIOS güncellemeleri ile ilgili olarak tüm kullanıcılara tavsiyem, bilgisayarlarında bir sorun yaşamadıkları ve bu sorunun kaynağının BIOS olduğundan emin olmadıkları sürece, bu işe girişmemeleri...

Son Düzenleme: hasanyasin ~ 10 Şubat 2004 13:28