Acaba işlemci mi yandı?

bandw
19-09-2009, 21:02   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Arkadaşlar. Bilgisayarımın kasası açıkken bir ekran katı deniyordum sonrasında psu'nun kablolarından biri ana karta temas ediyormuş görmemişim birden çıtır çıtır işlecinin yan tarafındaki siyah devrelerin yandığını gördüm. hemen fişi çektim ama iş işten geçmişti. Bilgisayarı yeniden açtım anakarttan bu güne kadar hiç duymadığım bir şekilde oto alarmı gibi sürekli hızlı hızlı alarm sesi gelyordu. Baktım uğraştım bütün parçaları benzerleriyle değiştirip takrım olmuyor. Benim anakartın aynından çalışır durumda bir tane aldım. Tüm sistemim uyduğu halde hiçbir dıt sesi gelmediğini sadece ekran kartı ve işlemcinin fanlarının sesinin geldiğini gördüm. İşlemciyi tamamen çıkarıp yeniden açsamda yine aynı şekilde sadece fanlar çalışıyor. Yani sanki işlemcinin herhangi bir etkisi yok. Bu konuda ne diyorsunuz?

Süleyman.
19-09-2009, 21:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Siz birşeyleri yakmışsınız ve işlemci olması muhtemel gözüküyor. Ya deneme yanışma ile bulacaksınız ya da servise götüreceksiniz, ki servise götürmenizi öneririm.

tood
19-09-2009, 21:34   |  #3  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

Bildiğim kadarıyla fanlar giçlerini direk psu aldığı için bilgisayar açıldığında onlar otomatik olarak çalışır.Bence işlemcin yanmamışdır.AMa sen bir foto koy istersen uzmanlarımız baksın.

tood
19-09-2009, 21:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

Süleyman Abi ben seni görmedim kusura bakma senin yorumuna muhalefet çıkmışım...

Süleyman.
19-09-2009, 21:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: tood  
Süleyman Abi ben seni görmedim kusura bakma senin yorumuna muhalefet çıkmışım...
Estağfurullah. Hiç olur mu öyle şey. Ben yorumuna muhalefet edilemeyecek, her söylediği kanun olan biri miyim yahu? Allah korusun, firavun gibi. :)

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 19 Eylül 2009 21:40
bandw
21-09-2009, 19:28   |  #6  
OP Yeni Üye
25 mesaj

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. İkinci ana kartı aldığım servis işlemcim üzerinde takılı olarak ana kartı incelemek üzere istedi bayramdan sonra kargolayacağım bakalım orda ne sonuç çıkarsa burda sizlerlede paylaşacağım.