Acer 5715 kendi kendine kapanma sorunu

tutaste
18-04-2008, 10:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Acer 5715 serisi dizüstü bilgisayarım var.Bazen farklı bir işlem yapmadığım halde çok ısınıp kendiliğinden kapanıyor.Mouse path in civarı çok ısınıyor.Çok ısınmasına rağmen fanlar durabiliyor.Bu acerin genel bir sorunumu yoksa pcimmi bozuk anlayamadım. Lütfen biligisi olan cevaplayabilirmi sorumu

1ol3irol
18-04-2008, 23:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

bilgisayarın açılıp fanın temizlenmesi ve termal macunun yenilenmesi gerekiyor. tabi kullanım şekli de önemli. yumuşak bir zeminde veya alttan hava almayacak şekilde kullanırsan bilgisayarın çok ısınıp kapanmasına neden olur. ama fanın temizlenmesi şart..

tutaste
13-05-2008, 11:38   |  #3  
OP Taze Üye
16 mesaj

Fanları temislemem gerektiğini sanmıyorum çünkü yeni aldım daha ve sıfır ürün.Sert zeminde masa üserinde kullanıyorum servise göndersemmi?

Ryc32
13-05-2008, 22:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
141 mesaj

eski ve şuan ki kullandığım pc acer ,kısacı 3 senedir acer marka pc kullanıyorum benim başıma ısınmadan dolayı bir kere dahi kapanma sorunu olmadı. oyunu çok fazla oynadığımdan dolayı çok ısınıyordu pc o zaman takılmalar meydana geliyordu. bu takılmaları önlemek içinde dizüstü soğutucu aldım ve etkisi gözle görülür farkediyor. Ama yeni bir pc de ve de hiçbir işlem yapmazken kapanması bana göre sorun var demekdir ...

1ol3irol
15-05-2008, 22:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

işlemci yük altında olsa aşırı ısıdan kapatır kendini dicem ama normal kullanımda kapatıosa termal macunda sorun olabilir.. onun dışında mousepad civarının ısınmasının nedeni de işlemcinin oraya yakın biyere konumlandırılmasından kaynaklanır. 50 derecelik işlemci sıcaklığında fan durabilir bu normaldir... istersen bi format at, sonra da super pi programında 32M hesaplat. yine kapatırsa servis yolu gözükür...

erdemnkse
11-10-2008, 18:49   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

canım aynı sorun benimde basıma qeLdi qecen hafta pili takmadan kullanınca sorun olmuyo bu da demek oluyo ki pil takılıyken sarjının dolmasına raqmen uzun süre fiste tutmak bataryayı bozuyo benim pil ölmüs seninkininde sorunu aynı sanırım

kermenn
11-10-2008, 18:58   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
246 mesaj

touchpad  civarı ısınıyosa bence hdd sorunu var sende bendede aynı sorun vardı... hdd cok ısınıyordu.. hdd smart oldugu icin onceden haber veriyordu verilerinizi yedekleyin hdd sorunlu diye... hdd i deiştirdim sorun kalmadı.......

transit
11-10-2008, 23:36   |  #8  
Üye
96 mesaj
tutaste
Acer 5715 serisi dizüstü bilgisayarım var.Bazen farklı bir işlem yapmadığım halde çok ısınıp kendiliğinden kapanıyor.Mouse path in civarı çok ısınıyor.Çok ısınmasına rağmen fanlar durabiliyor.Bu acerin genel bir sorunumu yoksa pcimmi bozuk anlayamadım. Lütfen biligisi olan cevaplayabilirmi sorumu
Acerlarda ısınma sorunu olduğu bir gerçek
ben de bu yüzden Acer marka asla almam önermem de
çoğu kullanıcısı hatta satanlar bile bunu kabul ediyor ama seninki tamamen daha büyük bir sorun fanların çalışması gerekir demek ki sorun var servisine bir an önce gönder gerekirse ilgilenmezlerse şikayetvar.com a yaz

Kaya Erdoğdu
26-11-2008, 15:53   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj
transit
Acerlarda ısınma sorunu olduğu bir gerçek
ben de bu yüzden Acer marka asla almam önermem de
çoğu kullanıcısı hatta satanlar bile bunu kabul ediyor ama seninki tamamen daha büyük bir sorun fanların çalışması gerekir demek ki sorun var servisine bir an önce gönder gerekirse ilgilenmezlerse şikayetvar.com a
ısınma sorunu bence bütün laptoplar için geçerli acer i suçlamayalım arkadaşın teki 3 seneden beri acer kullanıyorum böle bir şey başıma gelmedi dedi o yüzden harici laptop soğutucusu lazım

eromeo
18-02-2009, 09:43   |  #10  
Taze Üye
10 mesaj

Sorun bilgisayarın bekleme konuma geçip yeniden çalıştırılmasından kaynaklanıyor. Notebook un fanı bekleme modunda duruyor ve bekleme modundan çıkardığınızda fan yeniden çalışmıyor tabi ısınan işlemci notebook kapatıyor. Bios güncellemesi ile sorun düzelir ancak...

GkhNDrcN
14-03-2009, 14:21   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

arkdşlr aynı sorun benim başımda da var ve ben garantiye gönderdim garantiden geldği gün yine kapandı yane fan temizliği yada başka bi işlem işe yaramıor yapılıcak ek şey acer marka hiç bir cihaz almıcm ve elimdeki cihazıda çöpe atıcm tek krtuluş noktası bu gğnde hiç kapanmıosa 3 4 kez kapanı ...

GkhNDrcN
14-03-2009, 14:22   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

arkdşlr aynı sorun benim başımda da var ve ben garantiye gönderdim garantiden geldği gün yine kapandı yane fan temizliği yada başka bi işlem işe yaramıor yapılıcak ek şey acer marka hiç bir cihaz almıcm ve elimdeki cihazıda çöpe atıcm tek krtuluş noktası bu gğnde hiç kapanmıosa 3 4 kez kapanı ...

hakanay27
29-05-2011, 03:00   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

ya arkadaşım benim bilgisayarın genelinde bir ısınma var. diz üstü bilgisayar diye aldım bazen acil bi durum oluyo okulda açıp dizimin üstünde çalıştırıyorum 5 dkika geçmeden ısınıp kapanıyo. gittim extra fan sogutucu aldm pcnin soguması gerekirken fan sogutucuyu da ısıtıyo. kıbrısta öğrenci oldugum için servise de gnderemiyorum bi hafta sonra göndericem bakalım gelince düzelcek mi