Acer ex 5630 ekran ve pil sorunu

uysalb
05-01-2010, 12:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar yaklaşık 6 ay önce Acer EX6530G C2D 2.0 ATI 3470 modelinden aldım. 5 ay sorunsuz kullandım. Fakatson 1 aydır çeşitli sorunlarla uğraşıyorum. Öncelikle ekranım titriyorve gidip gidip geliyor, bir süre sonra normale dönüyor. Ancak bunu herzaman yapmıyor.Ubuntu da hiç rastalamamama rağmen aynı anda kurulu olanXP Pro da bu hatayı veriyor. Tavsiye üzerine WIN 7 yükledim sorun devamediyor. Ayrıca lcd nin altında bulunan ACER logosu neredeyse eldeğmeyecek kadar ısınıyor.

Gelelim 2. meseleye;
Normal şekilde çalışan, performans ayarlarında yaklaşık 2 saat süreliidare eden pil birden 35 dakikaya düştü. Ubuntu "Piliniz bozuk ya daeskimiş olabilir" diye uyarı verdi. Benzer uyarı WIN 7 den de geldi. Builerleyen zamanda olabilirdi ama birden neden böyle bir sorun çıktıanlamadım.

Acer yetkili servisleri ne kadar güvenilir. Konyadan Ankaraya giderekelden teslim etmeyi düşünüyorum. Acaba piller garanti kapsamına girmezdeme ihtimalleri varmı. Her ihtimali göze alarak kalabalık mıgitmeliyim

Ayrıca bilgisayarı aldığım yerden RAMi 4 GB a çıkartmıştım. Bu da serviste sorun olur mu?

İlgilenen, fikir beyan eden herkese şimdiden teşekkür ederim