Acer laptop kendi kendini kapatma ve açılış sorunu

eyoruk
28-01-2010, 02:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

2 saat önce durduk yere laptop kapandı..Açtım yine kapandı..Resetleme de değil hani direk kapanıyor..
Tamam işlemci & fanın çok ısınmış olabileceğndendir dedim bu sefer normal kapatalım dedim ve kapattım.Acaba başka birşey mi oldu diye endişe ettim ve merak edip yarım saat sonra tekrar açtığımda da açılışta birden xp yazısı & logosu gördüm ve dumur oldum..Sonra mavi ekran da Acer dil menüleri çıktı..Bende hiçbir işlem yapmadan tekrar açma kapama düğmesine bastığımda normal olarak açıldı bilgisayar..Tabi ondan sonra tekrar kapanacak mı diye beklemedim direk kapattım...
Kendi kendini kapatmasının nedeni ısınmadır diye düşünüyorum ve asıl sorum şu ki neden XP logosu belirdi neden acer dil menüsü belirdi ?? Şimdi açmayı düşünmüyorıum inşallah sabahleyinde aynı olay tekrarlanmaz diye dua ediyorum..Hayır dosyalar giderse diye endişeliyim yani..
(O Xp logosu çıkınca eyvah dosyalar ,herşey gitti diye nasıl tedirgin oldum tahmin edersiniz herhalde.)

İnşallah tek sorun fan işlemci ısınmasıdır.

baho_592
28-01-2010, 03:18   |  #2  
baho_592 avatarı
Yıllanmış Üye
255 mesaj

Sen ilk önce bir fan temizliği yap.Daha sonra sistemi aç bakalım nolucak.

eyoruk
28-01-2010, 12:58   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Teşekkürler..
 Şimdi açıldı bilgisayyar hiç bir sorun olmuyor..Demek çok ısınmasıymış Tekrar olabilir mi acaba Muhtemelen olabilir

baho_592
28-01-2010, 14:00   |  #4  
baho_592 avatarı
Yıllanmış Üye
255 mesaj

7-8 ayda bir fanın temizlenmesi gerekebilir.Tabi kullandığın ortama göre değişir.

Son Düzenleme: baho_592 ~ 28 Ocak 2010 14:01