Acer pc siyah ekran

epilepsi
02-02-2012, 00:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

(Model: Acer aspire 5920) Bilgisayarı saat 4 buçuk gibi kapattım hiçbir sorun yoktu normal bir şekilde kapandı. Bilgisayarı saat 8 gibi açtım ekran simsiyah ama pc çalışıyor. Yani alt+f4+enter yaptım ve pc kapandı. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Ekran kartını çıkarttım taktım ama ekran gelmedi acaba ekran kartından mıdır yoksa ram'den kaynaklı olabilir mi ?

Şüphelendiklerim: Pc kapattıktan sonra pc'nin şarjını prizden çıkartmadım (pille kullanıyorum).
Silkroad oynuyorum acaba bundan dolayı ekran kartı yanmış olabilir mi?

Son Düzenleme: epilepsi ~ 02 Şubat 2012 00:13
epilepsi
02-02-2012, 11:59   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

konu hakkında yardımcı olabilecek var mı ?

kaantezcan26
04-02-2012, 10:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
189 mesaj

Arkadaşım optimuslu bir ekran kartın varsa intel ekran kartını devre dşı bıraktıysan ondan olabilir

carlos3535
15-02-2012, 14:08   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar acer da siyah ekran sorunu yaşıyorsanız eğer bir de şunu deneyin.eğer ki ekran arada bir açılıyorsa açıldığı zaman netten acer sitesine girip modelinize uygun bios güncellemesini indirin ve kurun.eğer ki hiç bir şekilde ekran açılmıyorsa başka bir pc de bios güncellemesini flash belleke kaydetip kendi bilgisayarınızda fn+esc tşlarına basılı tutarak siyah ekran bile olsa yüklemesini yapın.ama bazı küçük ayarları var.youtube dan acer black screen yazıp videoyu seyredin.orda ayrıntılı olarak anlatıyor.büyük ihtimal düzelicektir pc niz..boşuna servise para vermeyin.nerden biliyorum.çünkü aynı sorun bende de vardı düzeldi:))