Acil 8.1 Çökme

SkyLin3
21-08-2014, 11:16   |  #1  
SkyLin3 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Öncelikle merhaba bilgisayarım bundan 2 gün önce ara ara kapanıp kendi kendine onarım yapmaya başlıyodu sürekli disk denetleniyor sürcü hataları onarılıyor filan diyodu sonra komple gitti bilgisayarımı açmaya çalıştığımda aşşağıda resimde olduğu gibi durum bu sürekli res atıp buraya geliyor

Sonra format atmayı denedim fakat formatın ortasında aşşağıdaki gibi oluyo sürekli başka cd filanda denedim usb flash la da aynı hatayı almaktayım farklı farklı cd ler denedim ve hepsinde aynı şey

sonra maxblast 4 ü denemek tek çare gibi geldi usb yazdım ama bu seferde diskleri çıkarın başlatmak için tuşa basın diye bir hata geldi cd yazdığımda da şöyle bir hata alıyorum acil yardımınız lazım

badwizard
21-08-2014, 12:17   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Sorunun tamamen donanımsal yani windowsla ilgisi yok, hdd hasarlı, yeni bir hdd alıp sistemini baştan kurabilirsin ama şu anki hdd için yapılabilecek fazla bir şey yok gibi görünüyor.

SkyLin3
21-08-2014, 12:24   |  #3  
SkyLin3 avatarı
OP Taze Üye
6 mesaj

şu aralar hdd alma gibi bir olanağım yok o nedenle her yola varım gibi

badwizard
21-08-2014, 12:45   |  #4  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

O zaman tekrar denemekten başka yapılabilecek bir şey yok, windows kur sırasında diske erişemediği yada yazamadığı zaman kur devam edemeyecektir, hdd değiştirmek istemiyorsan ilk deneyeceğin şey kur esnasında diskteki bütün partitionları silip normal formatı seçmek (hızlı format değil). ancak bu şekilde sistemi kursan bile çok tutarlı olmayacaktır. diğer bir seçeneğin diski makinadan çıkartıp, örn: desktop makinaya bağlayarak low level format atmak, bu işlem disk yüzeyindeki hasarlı sektorleri kullanılamaz olarak işaretler ve geri kalan alanı sorunsuz olarak kullanmanı sağlar, tabi yinede kusursuz bir diske sahip olmazsın. low level format diskin boyutuna ve durumuna bağlı olarak 12 saat kadar sürebilir ama nispeten daha tutarlı olur. low level format için kullandığın bir araç yoksa şunu deneyebilirsin: http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

SkyLin3
21-08-2014, 13:03   |  #5  
SkyLin3 avatarı
OP Taze Üye
6 mesaj

peki deniyeceğim umarım bir sonuca ulaşır

Ahmet Serdar
22-08-2014, 16:09   |  #6  
Ahmet Serdar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
204 mesaj

Madem durumun yok o zaman yeni bir bilgisayar bulabilirsen sana atacağım linki indirip kurarsın flash bellekten temiz bir Windows kurulumu yaparsın biosu ayarlamayı da yollayabilirim özelden hdd alma durumum yok dedin sana yardımcı olabilir bu işlemler bi ihtimal var yine istersen atarım.