-acil-arkadaşlr bilgilerinizi paylaşabilirmsiniz?

ultraslanch
07-06-2010, 12:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

ARKADAŞLAR..BEN DE YENİ BİR LEPTAP ALACAM..HATTA ADAMLADA ANLAŞTIM.BENDE Bİ DELL LEPTOP VARDI DOKTORM HEDİYE ETMİŞTİ AMA ESKİ İDİ BİRAZ.HEP SORUN ÇIKARIODU..NEYSE SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARDAN İSTEĞİM ŞU:PEK ANLAMAM ASLNDA LEPTOP PARÇALARNDAN EKRAN KARTINDAN FALAN..BÜTÇEM 800-1000 TL ARASI Bİ LEPTOP.ADAM  ONAYIMI BEKLİYO.500 TL PEŞİN,DİĞER PARA DA 3 AY SNRA VERCEM.KARAR VERMEDİM HENÜZ..BU FORUMU BİLİYODM AMA YENİ ÜYE OLDM..SİZLERE DANIŞMAK İÇİN.O DEĞERLİ BİLGİLERİNİZİ BENMLE PAYLAŞABLR MSZ?HANGİ MARKALAR,LEPTOPLAR İYİ?İŞTE NELERE DİKKAT ETMELİYİM FALAN..SİZLERE MİNETTAR KALIRIM DOSTLAR.BENİ BİRAZ AYDINLATIN NE OLUR BU KONUDA?SAYGILAR..CVAPLARINIZ İÇİN ŞİM
DİDEN TEŞEKKRLER..HOŞÇAKALIN...

Roadrunnner
07-06-2010, 12:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

Alacağın dizüstünün marka/modeli nedir?

ultraslanch
07-06-2010, 13:16   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj

KARDEŞ..ŞEYY..BEN ASLINDA HENÜZ KARAR VEREMEDİM VE BAKMADIM..AMA SANA ARADIĞIM LEPTAPTAKİ BAZI ÖZELLİKLERİ SIRALAYACAK OLURSAM ŞÖYLE:-EKRANININ BİRAZ GENİŞ OLMASI,-ŞARJ ININ UZUN GİTMESİ,-2 GB OLMASI,EKRANININ PARLAK OLAMSI,-BEN PEK OYUN OYNAMAM  ASLINDA..YANİ BEN YÜRÜYEMİYORM..TÜM GÜN EVDEYİM..SAĞLAM,DAYANIKLI VE SORUNSUZ OLMASI DA BNM İÇİN ÇOOK ÖNEMLİ..BU KRİTERLERDE TAVSİYE EDEBİLECEĞİN BİR MODEL,MARKA VARSA BİLDİĞİN BANA SÖYLE BEN BAKİM..SONY-VAİO BU KRİTERLERDE OLURSA MESELA SÜPER OLURDU..SAYGILAR...

Roadrunnner
07-06-2010, 13:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

Yürüyememen inşallah geçici bir durumdur.Allah şifa versin...

Bütçe 800-1000 lira arası demişsin.Maalesef Sony Modellerini bu bütçeye bulamazsın.Sadece ikince el olarak bulabilirsin ve o cihaz da en az 2-3 yıllık olur.Eğer yeni bir cihaz almayı düşünürsen de şöyle cihazlar var:

http://www.vatanbilgisayar.com/p ... cmin=500&prcmax=999

Ama eğer Netbook almayı düşünürsen belki senin için daha iyi olur.Bazı özelliklerden yoksun bir cihaz sahibi olursun ama en azından daha kaliteli bir marka olur.Netboklarda en büyük eksiklik üzerinde bir CD/DVD okuyucusu olmamasıdır.Ancak bu sorun da harici okuyucularla giderilebiliyor.Ancak ben arada sırada düşük ayarlarla da olsa oyun da oynarım diyorsan netbooklar senin için ideal olmazlar.Netbook olarak da şu cihazlar var:

http://www.vatanbilgisayar.com/p ... cmax=999&k3=Netbook

Notebook ya da Netbook olarak seçtiğin cihazları bize bildirirsen aralarından birkaçını eleyerek sana en uygun modeli belirleyebiliriz...

Son Düzenleme: Roadrunnner ~ 07 Haziran 2010 14:16
ultraslanch
07-06-2010, 15:08   |  #5  
OP Taze Üye
11 mesaj

yaa KARDEŞİM...ÇOOK SAĞOL.AMA DURUMUM KALICI MAALESEF.NEYSE..MESAJINA YENİ BAKTIM..ÇOOK DÜŞÜNCELİSİN.PEKİ SANA ŞÖYLE Bİ SORU SORSAM:ANLAŞTIĞIM ADAM SAĞOLSUN..TANIDIK..BANA İNTERNETTEN FİYATLARINA,ÖZELLKLERİNE BAKIP BEĞENMEMİ ÖNERDİ..BEN DE AZ EVVEL BAKTIM..3 MARKAYA:VAİO,TOSHİBA VE DELL..FİYATLARNA BAKTIM BANA GÖRE Bİ SÜRÜ MODEL VAR DEĞERİ EN FAZLA 1000 TL OLANLAR VE BNLARN ARASNDA SONY DE VAR..3 GB-4GB.ADAMA MODELİ BİLDİRECEM O DA GETİRECEKMİŞ..ALAMAZ MYM YANİ SONY VAİO?SAYGILAR...

Roadrunnner
07-06-2010, 16:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

Yapma yaaa...: ( Durumun beni üzdü valla...

Baktığın modeller sanırım 2. el.Çünkü şu an piyasada 1000 liraya kadar 0 model bir Sony bulmak imkansız.Ya da sen netbook olarak bakıyorsun.Eğer böyle bir model baktıysan:

http://www.vatanbilgisayar.com/s ... ils.aspx?I_ID=42912

ve bu modelin işine yarayacağını düşünüyorsan hiç durma al derim...Yalnız baştan uyarayım.Bu bir netbook'tur.Yani bildiğimiz dizüstü bilgisayarlardan daha küçük daha kullanışlı ama tabii ki de da az performanslıdır.Bu modelde oyun oynayamayacağını bilmelisin.Ama her ne kadar oyun oynatmasa da Sony kalitesi seni memnun edecektir...

ultraslanch
07-06-2010, 18:38   |  #7  
OP Taze Üye
11 mesaj

kardeş şu ürünü almak istiyorum..sony vaio NS21M/S laptop.alamazmyım yani?

Roadrunnner
07-06-2010, 19:03   |  #8  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

http://www.[spam].com.tr/SONY-VAIO-_VGN-NS21M-S-NOTEBOOK,7948.html

Dikkat edersen bu iki sayfada da stokta olmadığı yazıyor.Çünkü bu cihaz oldukça eski.Dediğim gibi.Bu tip bir cihazı ancak ikinci el olarak bulabilirsin...Netbook konusuna ne diyorsun?

hhdk
08-06-2010, 01:24   |  #9  
Yeni Üye
24 mesaj

iyi güzel de, şimdi leptOp alıp leptAp verceksen durum karışık... hele bi de bunlardan birisi pembeyse iyi düşün derim :D