Acil cevap bekliyom...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
beautiful_member
24-08-2005, 22:14   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Arkadaşlar  ben şuan staj  yapıyorum ve benden delphide  bir  otomasyon programı yazmamı istediler.Daha önc edelphide çok  program yazdım ama hep alıştığım şeyleri kullanıyodum.Yapıcağım şey evrak takip programı.Şimdi veritabanında  kayıtlar  olcak.sürekli bişeyleri veritabanına  atıcam veya ordan alıcam.Eklemeler silmeler ve güncelleme falan filan işte bilinen program.Benim sizden istediğim bu eklemeyi yaparken programı kullanan kişiye dbgrid  de olduğu gibi bir tablo gelsin ve kullanıcı oraya alanları eliyle  girsin sonra  benim yazıcağım kodlada bu  ekleme  işlemi veritabanına yapılsın.Şimdi ben bu dbgrid  de böyle elle girme  işlemi olmadığını  öğrendim zaten uğraştım göremedim de.Arkadaşta ondan yapamazsın dedi.Sizce neyi kullanarak bunu yapabilirim.Bide  sürekli veritabanıyla bağlantılı olucam bunuda unutmayarak bana bi  cevap verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkür  ettim...

beautiful_member
25-08-2005, 09:31   |  #2  
OP Yeni Üye
37 mesaj

henüz kimse cevap yazmamış ama  ben nasıl yapılcağını buldum.Bilmek isteyenler olur  diyede  söylim.Addition sekmesindeki StringGrid kullanılarak bunu yapabiliyoruz.Belki  sizede  bir gun lazım olur.

microchip1
09-09-2005, 02:21   |  #3  
Yeni Üye
22 mesaj

iyisin ;)