AÇİL LEADTEK 6600 SLI YARDIMI

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
KanKoKan
23-02-2006, 20:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Hata nasıl yapılır anlatim, bi arkadaşın sisteminde 2 adet WinFast PX6600 GT TDH Extreme SLI yapılmış haldeydi windows da bir sorun çıktı ekran kartlarının saat değerlerini yanlış görmeye başladı baştan kurmak yerine winfox programıyla (leadtek in programı)1 kartın biosunu alıp modifiye edip 2 kartada geri yükledik, fakat SLI da 2 kartın biosu aynı (seri numaralar filan ) olursa sorun çıkıyormuş kartın birinin üzerinde ünlem çıktı, şimdi bana farklı bir WinFast PX6600 GT TDH Extreme (PCI Express) biosu gerekiyor, elinde bu karttan olan varsa biosunu msn den gönderebilirse sevinirim.
biosunu nasıl kayıtedeceğini bilmeyen varsa açıklayabilirim. MSN : psiclock@yahoo.com

make-believe
23-02-2006, 23:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Leadtek'in ana sitesinden Bioslarını indirebilir siniz.

Adresi : www.leadtek.com.tw

Kolay gelsin.

KanKoKan
24-02-2006, 01:15   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj

Çok uzun zamandır Leadtek kullanıyorum marka deiştirmedim, ilk aklıma gelende oraya bakma oldu ama bu modelin sayfasında bios u yok artı web dede arattım fakat bulamadım.

make-believe
24-02-2006, 14:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Bazı siteler her türlü sürücü ve bios'un arşivini yapıyor.

Siz yine pes etmeyin, arama motorlarından kartınızın modelini yazarak yeniden bir arama yaptırın. Arama motorlarının hepsini de mutlaka deneyin.

Tekrar kolay gelsin.

Ecevit BIKTIM
25-02-2006, 13:58   |  #5  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

Valla çok şaşırdım. Bak birşey daha öğrendim. Aynı BIOSa sahip iki kartın çalışmaması ilginç geldi doğrusu. Forceware in yeni sürücülerinde şöyle bir yenilik var. KArtlar birbirine banzemeleri gerekmiyor. BIOS , Pipeline  ve işlemci aynı ise çalışıyor. Bunu çıkarmaktaki amaç 6800Gt ile 6800 Ultra gibi kartların SLI modunda çalışmasını sağlama. Bir dene u sürücüleri derim. Cözümü şimdiden merak ediyorum ...

KanKoKan
26-02-2006, 04:53   |  #6  
OP Taze Üye
18 mesaj

Bir arkadaştan bios bulduk yükledik, 2 kartın da biosu farklı ama gene bi ekran kartında ünlem var çalışmıyor yani,ilginç olan 2 kartıda 2 pci slotunuda tektek denedik hepsi sağlam, forumlarda gördüğüm kadarıyla bu hata başkalarındada yaşanmış hata olarak aygıt yön.de bu aygıt çalıştırılamıyor hata kodu 10 diye bir mesaj var bios güncelledik olmadı eskisini gene yükledik fayda etmedi,sistemi anakartı aldığımız yere götürmeyi düşünüyoruz uğraşırlar umarım (anakart A8N32-SLI Deluxe)

KanKoKan
26-02-2006, 22:49   |  #7  
OP Taze Üye
18 mesaj

Arkadaşı ikna ettim 6600 leri verip tekbir 7800 GT aldı fiyat farkı vermeden güzel güzel kullanıyor şimdi, olay kapandı.