acil upgrade yardımı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ozzythemastermind
19-10-2005, 15:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaslar,
genelde rhinoceros(3D) ve photoshop kullanan bi insan olarak artık bilgisayarımı upgrade etme gerektigine karar vermiş bir bayanım(zira kör olma tehlikesi içerisindeyim)

su an ki kurulumum P4 1.7 işlemci Asus P4PE ana kart 512 tek parca ddr ram,değiştirmeyi düşündügüm 40gb 5400 rpm hard diskten olusuyor..

toplam olarak bir 350 dolar harcayarak nasıl toparlayabilirim, yoksa 7 kattan asagı atacagım:P..?

kendi kanımca ekran kartını anakartla uyumlu olması acısından 256lık asus sececegim( ki secemedim), iki adet 512 ram ilave edecegim. hard diski 120 (7200 rpm) ye yukseltecegim...
yorumlarınızı bekliyorum...

kots
19-10-2005, 15:42   |  #2  
Taze Üye
14 mesaj

photoshop, islemci + ram + hardisk in iyi olmasiyla dogru orantili hizla calisan bir program, dolayisiyle 8 mb cache li 7200rpm hdd, 2 tane dual calisacak 533mhz 512mb ram yereli, ekran kartini yazmamissin, onu bilmiyorum fakat photoshop için cok onemli bir unsur degil, diger soyledigin programi da bilmiyorum, o program icin uygun bir ekran karti alabilirsin.

Tahminimce seni en cok yavaslatan sey harddiskin, cunku photoshop inanılmaz fazla virtual memory harcayan bir program, ben calisirken 4-5 gb lara kadar virtual memory kullandıgi zamanlar oluyor ve mecburen harddiskinin hizli olmasi gerekiyor programin da hizli calisabilmesi icin.

DRACONIC
26-10-2005, 23:47   |  #3  
Yeni Üye
26 mesaj

kots'un da dedigi gibi ekran kartı cok onemli degil Ram ve Hard disk satın alman yeterli olacak. Sanırım anakart SATA desteklemiyor.(Bir yerde duydum PCI bir kart var SATA cıkısları falan varmıs diye ,bunu bir arastır).Eger dogruysa SATA al ve RAM'ini de iyi sec.