ACİL , Verilen DVD ve CD ile ilgi soru

shadow006
30-12-2006, 16:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Abone olucam dergiyle verilen dvd kutulumu, dvd ve cdnin içeriğini kutunun üzerindeki insertten görebiliyormuyuz.

Gökhun Sungurtekin
30-12-2006, 18:34   |  #2  
CHIP Editör
136 mesaj

Hayır kutulu değil. Baskılı kartonda veriliyor DVD/CD.

shadow006
30-12-2006, 19:04   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Baskılı karton derken bildiğimiz cd kağıtını mı, yoksa cd kutusu şeklinde sert kartonu mu kasdettiniz.

Ayrıca cd veya dvd içeriğini ayrıntılı olarak görebileceğimiz kağıt veriyormusunuz bir ara derginin içinden kesip yapıştırılabilecek cd içeriğini gösteren çokta kullanışlı olmayan kağıtlar vardı. Hala var mı?.

Son olarak Pc Magazine son sayısında verdiği dvd'yi kutulu ve içeriğide insert olarak dvd dışında vermişler gerçekten görsel olarak çok güzel olmuş. Bir kaç arkadaşım sırf bu yüzden dergiyi aldı, CHİP olarak dvd leri kutulu olarak vermeyi düşünüyormusunuz.

İlgi ve alakanız için Teşekürler.

make-believe
30-12-2006, 20:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Chip, DVD ya da CD medyaları CD zarflarının baskılı karton versiyonlarında veriyor. DVD gibi hassas medyaların plastik koruma kutularında verilmesini ben de arzu ederdim. Malesef maliyeti kısma kaygıları Chip te dahil olmak üzere bir çok kuruluşu bu tip önlemler almaya itiyor. Ben bir zamanlar hiç sektirmeden CDROM DATA alırdım. CD'yi önce gayet güzel Koruma kabında veriyorlardı. Sonra bir de baktım kağıt zarf içinde vermeye başladılar... Biz kendimiz plastik koruma kabına koyalım ama, sorun şurda: bu DVD medyalar çok hassaslar. basit bir zarfın içine konup ordan da derginin de içinde olduğu bir poşete konuluyorlar. Taşıma sırasında, yüzlerce derginin yığıldığını düşünün. İşte bu aşamada medyalar zarar görüyör. Bir açıyorsunuz, Zarfın baskısı okuma yüzeyine bütünüyle çıkmış... Bu da okuma zorlukları yaşatıyor biz son kullanıcılara.

shadow006
31-12-2006, 00:59   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

@make-believe benim derdimde bu kaldıki maliyeti ne olucak mesala abonelere bir seçenek sunulsa kutulu istersen 3-5 lira fazla vereceksin dense seve seve veririm, boş kutu piyasada 0.20 lira kaldıki dergiler bunu daha ucuza alır.Kargo elemanı dergiyi bırakıp gidiyor sorun olursa yaz göndersinler ama kaç kere cd isteyebilirsinki...?

Verilen cd veya dvdleri ilk on gün içinde bulursan %96 sağlam ama gün geçtikce ay sonuna doğru cdlerin %40 taşıma ve muhafazadaki eksiklikler nedeniyle zarar görüyor.

Ben dergi alırken dergideki konular kadar cd ve dvd nin içeriğinede önem veririm çünkü dergiler 3-5 ay sonra atılabiliyor ama cdler yıllarca saklanıyor. 99 senesinin cdlerini tutuyorum attım köşede duruyorlar zaman zaman işime yarıyor keratalar.Gülümseme

Kısacası cd vd dvd çooooook önemli. Umarım birgün CHIP de dvdlerini kutulu vermeye başlar.

Der Rote BaroN
04-01-2007, 23:13   |  #6  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Bence kutulu olması maliyet arttırıcı ve bir nebze de lüks. Kaldı ki bir kutulu almış olsam dahi kutularını atıyorum. Kullanışlı değil, normal cd kutusunu (şeffaf plastik) tercih ediyorum.