Acil Windows 7 Ultimate sahte mi?

Huang
16-02-2011, 20:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar lisanslı ürün kullanma taraftarı biri olarak Ultimate Windows 7 edindim görüntü olarak hologramlar etkinleştirme doğrulama gibi bütün denemelerde başarılı..MC'den Windows Activation'ı da indirdim ancak yabancı MC forumlarında orjinallere yakın belirli testlerde yakalanmayan kopyaların piyasayı sardığından kullanıcların orjinal zannetikleri ürünlerinin 1 sene gibi bir süre sonra bile blocklandığından bahsedilen dünya kadar konu var..

http://www.youtube.com/watch?v=2iX9T5xOATc

Şu video'yu da izledikten sonra iyice kurt düştü içime o kadar ince farklarki emin olunamıyor.SLMGR.VBS -dlv gibi kodlarıda denedim hepsinde başarılı gözüküyor..

MC'ye de mail attım durumu ve ürün kodumu belirten kontrol etmelerini istedim..Chip'in de lisanslı ürünlere olan emeğe saygısını bildiğimden bu konuda fikir sahibi arkadaşlara rica ediyorum..Benim atladığım bir yöntem mevcutmdur durumu kesinleştirecek..Şimdiden teşekkürler...

takoking9197
16-02-2011, 20:36   |  #2  
Yeni Üye
43 mesaj

KArdeş aldııgın yer nere vatan teknosa tarzı büyük magzalardan aldıysan merak etme bişey olmz

Coskun.Abi
16-02-2011, 20:40   |  #3  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Piyasadaki kırılmış Win7 lerin bile sorunsuz, yakalanmadan takır takır çalıştığı bir ortamda lisanlı bir kullanıcı olarak senin tereddüt etmen hiç mantıklı değil. Kaldıki 300-350 TL bayılıp Win7 almak da mantıklı değil. Pardus kullanırım daha iyi.

Banned
16-02-2011, 20:59   |  #4  
Banlandı
188 mesaj
Alıntı: Coskun.Abi  
Piyasadaki kırılmış Win7 lerin bile sorunsuz, yakalanmadan takır takır çalıştığı bir ortamda lisanlı bir kullanıcı olarak senin tereddüt etmen hiç mantıklı değil. Kaldıki 300-350 TL bayılıp Win7 almak da mantıklı değil. Pardus kullanırım daha iyi.

Win 7 lermi yakalanmadan takır takır çalışıyor,Microsoft 2010 ortasında sistemini yeniledi,bir hafta önce arkadaşa win7 ultimate yükledim 15 değişik crack yaptım hiçbirisi tutmuyor en sonunda tek çalışan crack'ı uyguladım,doğrulamadan geçti güncellemeleri de aldı,tamamdır diye konuyu kapattık üzerinden 2 gün geçti çocuğun bilgisayarını kitledi microsoft ...

Nitekim sonunda arkadaşım parayı bayılıp,Home premium aldı,anlayacağın şu anda korsan 7 yükleyip crack yapacak adamı tanımıyorum,her şekilde yakalayacak ...

Oem olsun Home basıc olsun,başka birşey söylemem ...

Coskun.Abi
16-02-2011, 21:40   |  #5  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Cy adlı arkadaşım gereken cevabın özelden verilmiştir. PC bilgin zayıf olduğu için burdan daha fazlasını yazmaya gerek yoktur.

FaiLeD
16-02-2011, 22:26   |  #6  
FaiLeD avatarı
Yeni Üye
49 mesaj

Ztn bir suru sey yapmisin butun o dogrulamalardanda gecmis siknti ypmaya gerek yok eger siknti olursa alidign yere gdrsin hatta ben olsam tazminat davasi acip o verdgm parayi geri alirdm :D okadar para bayilmak gereksizki win7 crack yapilmiyo diyen arkdaslar brz yanlisa dusmusler crackerlari durduracak bi yazilim sistem yada baska bse tanimiyorum mevcut crackler ise yaramiyosa bile yarayanini yaparlar ki microsoft yeni cikardigi yaziliminn daha ilk  tanitimnda sistemini hackletmeyi basaran bi firma

Huang
16-02-2011, 22:30   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

Ultimate alma tercihim daha kişisel ki MS Visual etc gerekmesede isminin telefuzunu severim gene alırım orası bana özel sorumda niye Ultimate aldım değildi 350 300 milyon benim olduğu için sorun yok !! Sadece ürünün orjinalitesi üzerine yorum istedim alınıp alınmaması değil dünya üzerinde de alan sadece ben değilim sonuçta.Kırılmış ürün kullanmam Microsoftdan da mı zenginim de çok akıllıyım HAHAHA para vermicem mantalitesi bana göre değil emeğin karşılığı ödenmeli..

Ki kaliteli bir mağazadan alsamda isim vermeyeceğim ki insanların aklında da emin olmadığım bir işletme hakkında önyargı oluşmasın sadece MC yurtdışı forumlarında ki dikkat edenler okumuştur 1 sene kullanıp iptal edilen mağaza ürünler olmuş ki video'da görüldüğü üzre çok başarılı taklitler.

Garanti ileriye dönük başka bir yöntem varmıdır o bakımdan sordum...

http://social.microsoft.com/Foru ... 9-a8ac-67e28b0c0285

http://social.microsoft.com/Forums/en/genuinewindows7/threads

Artı bütün sistemin kapsayacak bir paket gelecek son açıklamalara göre Win 7 konusun da gayet agresif MC,crack update'leri kapa aç bilmediğin zımbırtaları indir yükle vb benim kullanıcının PC'yi kullandığı amaçlar doğrultusunda değişir.Ama ben o riski almak istemiyorum artı uğraşmakta istemiyorum o kadar bol vaktim yok ne yazık ki..

Son Düzenleme: Huang ~ 17 Şubat 2011 03:06
Banned
17-02-2011, 03:13   |  #8  
Banlandı
188 mesaj
Cy adlı arkadaşım gereken cevabın özelden verilmiştir. PC bilgin zayıf olduğu için burdan daha fazlasını yazmaya gerek yoktur.

Senin de pc bilgini görürüz canım,10 yıldır bu işlerle yatıp kalkıyorum hatta sabahlıyorum ...

Tuğsan
17-02-2011, 05:42   |  #9  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Bak arkadasim, bende Ultimate 7 aldim. Internetten(ebay) sifir orginal ambalajinda geldi. Ilk kez ben actim yukledim, hicbir sorun yok. Aradan 4-5 ay gecti dogal olarak her formattan sonra bastan sistem kurdugum icin, 4 kere kullanmis oldum lisans kodunu. Son denemem de kodumun block oldugunu soyledi. Microsoft'u aradim. Geri zekali bir hintli ile girmis oldugum diyaloglar sonucu ogrendigim sey. Almis oldugum urun Developer versiyon, 4 kereden yada 5 kereden sonra, lisans kodunu girmek istedigin taktirde microsofta birkac belge yollamani istiyorlar senin Microsoft developer oldugunun ispati icin. Ama kutusu-icerigi-kutunu nun zerinde yazanlar-icindeki brosulere kadar hersey normal satisa sunulan versiyon ile ayni. Kutuyu acmadan lisans numarisini kontrol etmek gibide bir sansim olmadigindan. Bu olay bana kaldi. Onlarada anlattim durumu bunu nasil ayirt edebilirim ki , urun shopda satilan urunle ayni. Hicbir not ibare bildiri yok. 
Senin durumuna nederece aydinlatici olur bbenim durumum ama en azindan belki internet uzerinden satin almak isteyenlere bir ip ucu olur.

ifteri
17-02-2011, 09:37   |  #10  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj
hırsızlık dahamı mantıklı????

Kapalı Hesap (101323)
17-02-2011, 10:28   |  #11  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: cy  

Win 7 lermi yakalanmadan takır takır çalışıyor,Microsoft 2010 ortasında sistemini yeniledi,bir hafta önce arkadaşa win7 ultimate yükledim 15 değişik crack yaptım hiçbirisi tutmuyor en sonunda tek çalışan crack'ı uyguladım,doğrulamadan geçti güncellemeleri de aldı,tamamdır diye konuyu kapattık üzerinden 2 gün geçti çocuğun bilgisayarını kitledi microsoft ...

Nitekim sonunda arkadaşım parayı bayılıp,Home premium aldı,anlayacağın şu anda korsan 7 yükleyip crack yapacak adamı tanımıyorum,her şekilde yakalayacak ...

benide  yakaladı  ms geçende  hemen  eski ilacı kaldırıp yeni  ilac kurdum  3 tane ilac denedim birinde sorunsuz doğrulamadan geçti  1 aydır yakalanmadım   arkadasın dediği gibi pc bilgin zayıf  sanırım 

mancukya
17-02-2011, 13:42   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Faturali aldigin sey sahte olsa ne yazicak bunu satmaya calisan magazanin yiyecegi cezayi biliyormusun ?
Gereksiz paranoya durumu yapiyorsunuz

cy adli arkadasa gelince o ilaclardan önce Güncelleme yapmasan yada güncelleme yaparken ne nedir diye arastirsan bu kadar sacma bir seyler yazmazdin

ScienceNET
17-02-2011, 16:26   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj
Alıntı: cy  

Hahaha! Yapanlar yapıyor! :D

muberk-gs
17-02-2011, 16:54   |  #14  
Yıllanmış Üye
353 mesaj

Crack  yokken güncelleme açılırsa engel ihtimali çok yüksek...

Son Düzenleme: muberk-gs ~ 17 Şubat 2011 16:56
Coskun.Abi
18-02-2011, 20:55   |  #15  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj
Alıntı: ifteri  
hırsızlık dahamı mantıklı????
İnternette hırsızlık olmaz arkadaşaım Paylaşım olur.

Banned
18-02-2011, 20:57   |  #16  
Banlandı
188 mesaj
Alıntı: liberty city  

benide  yakaladı  ms geçende  hemen  eski ilacı kaldırıp yeni  ilac kurdum  3 tane ilac denedim birinde sorunsuz doğrulamadan geçti  1 aydır yakalanmadım   arkadasın dediği gibi pc bilgin zayıf  sanırım 

Siz ne ayaksınız be ...
1 aydır yakalanmadığın için mi bu hava ...
1 aydır yakalanmadın,daha yakalanmazsın değil mi ...
Bir sizin pc bilginiz iyi zaten ...

Banned
18-02-2011, 21:02   |  #17  
Banlandı
188 mesaj
Alıntı: mancukya  
cy adli arkadasa gelince o ilaclardan önce Güncelleme yapmasan yada güncelleme yaparken ne nedir diye arastirsan bu kadar sacma bir seyler

Biraz açarmısınız,neymiş o saçmalık anlayalım ...

Coskun.Abi
18-02-2011, 21:34   |  #18  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Gardaşlar işi doğru yaparsanız değil bir ay bin ay da sorun çıkmaz.

Huang
18-02-2011, 23:24   |  #19  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: Tuğsan  
Bak arkadasim, bende Ultimate 7 aldim. Internetten(ebay) sifir orginal ambalajinda geldi. Ilk kez ben actim yukledim, hicbir sorun yok. Aradan 4-5 ay gecti dogal olarak her formattan sonra bastan sistem kurdugum icin, 4 kere kullanmis oldum lisans kodunu. Son denemem de kodumun block oldugunu soyledi. Microsoft'u aradim. Geri zekali bir hintli ile girmis oldugum diyaloglar sonucu ogrendigim sey. Almis oldugum urun Developer versiyon, 4 kereden yada 5 kereden sonra, lisans kodunu girmek istedigin taktirde microsofta birkac belge yollamani istiyorlar senin Microsoft developer oldugunun ispati icin. Ama kutusu-icerigi-kutunu nun zerinde yazanlar-icindeki brosulere kadar hersey normal satisa sunulan versiyon ile ayni. Kutuyu acmadan lisans numarisini kontrol etmek gibide bir sansim olmadigindan. Bu olay bana kaldi. Onlarada anlattim durumu bunu nasil ayirt edebilirim ki , urun shopda satilan urunle ayni. Hicbir not ibare bildiri yok. 
Senin durumuna nederece aydinlatici olur bbenim durumum ama en azindan belki internet uzerinden satin almak isteyenlere bir ip ucu olur.
Aynen böyle oldu işte çünkü önceden de bu tip mevzular kulağıma çalındı ki ondan bu şekildi titiz davrandım..Arkadaşlar dikkat MSDN kodu denilen durum bu yani MS'nin sistemin tanıyamadığı bir şekilde sızmış denebilecek kodlar birebir orjinal görüntüsünde her türlü testi vs geçiyor ancak PİD numaranız da üçlü hane olayı ele veriyor sürümünüz için Microsoft forumlarınızı kontrol edin benim ki de aklıma gelen başıma geldi o tip ürünlerden çıktı..Geri iade yaptım önce orjinal vb dendi ama ortaya sunduğum kanıtlar etc sonucunda geri aldılar açmış olduğum halde kutuyu..

Aldığınız ürünleri tekrar tekrar çeşitli şekillerde kontrol edin özellik MS forumlarında ki adminler günlük bilgiler veriyorlar bu konu hakkında ki çok yakında göreceğiz birden bire simsiyah olan Windows 7 sürümleri hakkında konular patlayacak işte bu ürünler de MSDN ürünleri olacak. Made in USA yazan kutulu ürünlere vb özellikle dikkati çekiyorlar ki bunlarında dışında da olabiliyor örneğin benimki değildi.

Ebay etc kökenli sitelerden özellikle uzak durulmasını tavsiye ediyorlar bugüne kadar oralardan almış bu yazıyı okuyan arkadaşların kontrol etmeleri kendi çıkarlarına olur...

Crack vb benzeri ürünler dediğim gibi bana göre değil Doctus Chip adminleri'de bunları bin kere söyledi zararlarını da ben yeni üye olmama rağmen burayı takip ediyorum..Artı Windows 7 verdiğiniz her kuruşa değiyor gerçekten 1o numara bir ürün olmuş.

Sonuç olarak TR'de mağaza cezai yaptırımlar gözleri korkutmuyor marka pc'ler de bile olduğu yazıldı çizildi demek ki box üründe bile olabiliyor..Tebrik etmek lazım

Zemana blogun dan bu konu hakkında güzel bir paylaşım özellikle bankacılık işlemleri yapan kişilerin özellikle uzak durmasını tavsiye ederim...

http://blog.zemana.com/2008/04/karanlk-windows.html

Son Düzenleme: Huang ~ 18 Şubat 2011 23:29
ifteri
19-02-2011, 09:47   |  #20  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj
İnternette hırsızlık olmaz arkadaşaım Paylaşım olur.
koca Ragıp Paşa derki;şecaat arz-ederken,merd-i kıpti sirkatin söyler.....

Kapalı Hesap (101323)
19-02-2011, 18:57   |  #21  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Gardaşlar işi doğru yaparsanız değil bir ay bin ay da sorun çıkmaz.
sonuna  kadar haklısın kardeş  şimdi cy arkadas  sanıyorki   tekrar yakalanınca  düzeltemeyecem 
seninde dediğin gibi  işi doğru yaparsan  bin ay  bile sorun  çıkarmaz  yakalansam ne olcakki 
yarım saatlik  iş    düzeltmek  her zaman güncel  ilaç      en iyisi 
gidipte   ms ye o kadar  para bayılamam   elimde orijinal  home  sürümü var    ama ultimate kullanıyorum  gidipte ultimate için fiyat farkı veremem ona  vereceğim parayla steamden  yeni çıkan oyunlardan birini alırım 

Kapalı Hesap (101323)
19-02-2011, 19:04   |  #22  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

ayrıca  crackerları durduracak hiçbir  sistem yok ms  ne koyarsa koysun    crackerlar aşacaktır 
bu  işler  assembly bilgisi gerektirir  crackerların  kullandığı  en iyi  dil assembly dir 

Banned
19-02-2011, 19:31   |  #23  
Banlandı
188 mesaj
Alıntı: liberty city  
sonuna  kadar haklısın kardeş  şimdi cy arkadas  sanıyorki   tekrar yakalanınca  düzeltemeyecem 
seninde dediğin gibi  işi doğru yaparsan  bin ay  bile sorun  çıkarmaz  yakalansam ne olcakki 
yarım saatlik  iş    düzeltmek  her zaman güncel  ilaç      en iyisi 
gidipte   ms ye o kadar  para bayılamam   elimde orijinal  home  sürümü var    ama ultimate kullanıyorum  gidipte ultimate için fiyat farkı veremem ona  vereceğim parayla steamden  yeni çıkan oyunlardan birini alırım 

Yok arkadaşım yakalanınca düzeltileceğini biliyoruz elbette,ama orjinal sürümü bende varken,ben kalkıp korsan ultimate yüklemem,çünkü kafa rahat ...

Kapalı Hesap (101323)
19-02-2011, 19:50   |  #24  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

sende  haklısın  kardeş 

Coskun.Abi
22-02-2011, 19:17   |  #25  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj
Alıntı: ifteri  
koca Ragıp Paşa derki;şecaat arz-ederken,merd-i kıpti sirkatin söyler.....
Ragıp Paşa iyi demiş hoş demiş de birde ne dediğini anlasak. Şunu tercüme edecek bir müslüman yokmu?