Acil! Windows 8.1 Güncelleme sorunu

halime kılınç
14-11-2014, 12:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba, 

Bilgisayarımda Win8 kuruluydu; Win8.1' e güncelleme mesajı geliyordu,bazen . Ben de güncelledim. 

Windows 8.1 güncellendi, fakat bilgisayarımı açtığımda masaüstündeki simgeler, nesneler sürekli gelip gidiyor. Fare imlecini hareket ettirebiliyorum, ama hiçbir uygulamayı, klasör ve dosyaları açamıyorum. 

Bu sorunu nasıl giderebilirim? Ya da Win8' e nasıl dönebilirim? 

Not: 

1- Bilgisayarım : Dell inspiron 3521 (Bilgisayarımın ekran kartı Win8.1 i de destekliyor. )

2- Bilgisayarımda Norton Antivirüs yüklü, acaba nedeni bu olabilir mi?

3- Acaba güncelleştirmeleri mi tamamlayamadı?

4- Güncelleme esnasında bilgisayarım kapanmıştı, temel neden bu mu, acaba? 

Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler...

badwizard
14-11-2014, 16:49   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Güncelleme işlemi sırasında sistem kendini restart edebilir bu olağan dışı bir durum değil, ki zaten 8.1 güncelleme olarak görülüyor olsada aslında farklı bir işletim sistemi. antivirus programlarının bu tip yan etkilere neden olmaları pek olası değil. sistemin temelde düzgün kurulduğunu test etmek için makinada kullandığın hesap dışında başka bir kullanıcı hesabı oluştur ve yönetici yetkisi ata, yeni açtığın hesapla oturum açtığında sorunlar hala devam ediyorsa ekran kartı sürücüsünü kaldırmayı deneyebilirsin, sürücü olmadığında makina düzgün çalışıyorsa güncel sürücü kurmak sorunu çözebilir.

badwizard bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ahmet5536
14-11-2014, 18:25   |  #3  
ahmet5536 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 12
74 mesaj

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp, sfc /scannow yazıp enterleyin.

BIOS sürümünüz nedir ?

Bunu yükleyip oluşan linki burada paylaşırmısınız.

ahmet5536 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
halime kılınç
14-11-2014, 21:12   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar hallettim, çok teşekkür ederim :)

1-) Shift' e basılı tutup Yeniden Başlat  seçeneğini seçiyoruz.  ( Ama Yeniden Başlat seçeneğini Alt+F4 ile yapınca olmuyor. Diğer yollarla : Oturum açma ekranından, Ctrl+Alt+Del ekranından veya sağ kenardaki Ayarlar-->Güç ekranından Shift tuşuna basılıyken Yeniden Başlat' ı  seçince oluyor. ) Ardından:
2-) Gelen ekrandan--> Sorun Gider -->Bilgisayarınızı Yenileyin
Seçeneğini seçince bilgisayarınız ilk aldığınız hale getiriyor. Yüklediğiniz programlar siliniyor, fakat masaüstünüzdeki dosyalarınız dahil hiçbir dosyanız  silinmiyor.
Şu an Windows8' e geri döndü, bilgisayarım :D :)
Tekrar teşekkür ederim :)

Son Düzenleme: halime kılınç ~ 14 Kasım 2014 21:32