ACİL YARDIM EDİN... NVİDİA FX5500

em0c4n
27-05-2009, 00:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Herkeze Selam..
Ekran Kartımın Modeli Başlıktada Vermiş Oldğm gibi :  
Nvidia FX 5500...
Pentium 4 3.0 Ghz İşlemci
1 GB DDR 1 Ram war..
Önceleri PES 6 yı rahatlıkla oynayabiliyordum. Bu Sisteme Göre Oynanmasıda Gerekiyor Zaten.. Ama O Dönemlerde Ekran Kartımı Farkında Olmadan PC'ye tanıtmamıştım.. Anakart Üzerinden Oynuyordm sanırım.. Yüksek Özellikli bi oyun yüklediğimde ekran kartı driverini  kurmadığımı gördm.. daha sonra ekran kartı driverini kurdum  ve monitörün ucunu ekran kartının girişine bağladm.. başlarda yine güzel oynuyordm.. ama son 1 aydır bir sorunla karşı karşıyayım.. oyun bazen başta , bazen maç esnasında donuyor.. arada bir monitör kararıyor.. sonra tekrar windowsa donuyor.. şansızlıklar birbiri ardından kesilmiyor nitekim..
monitörü götürdüm sorun cıkmadı.. ekran kartını test ettiriorm, sorun bulmuyo.. deliricem.. soğutuculardada problem yok.. biri bana yardım etsin n'olurr gerçektenn nöbett geçiricemm.. DELİRDİM.... Şimdiden TŞKRLEr..

Süleyman.
27-05-2009, 01:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin önce:

Bilgisayarınızı güncel bir güvenlik yazılımıyla tarayın.

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
27-05-2009, 16:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj

Ekran kartı driverınız olmadan oyun oynamazsınız kiBeğenmedimBeğenmedimBeğenmedim

em0c4n
28-05-2009, 23:50   |  #4  
OP Taze Üye
14 mesaj
Y.İ.Ğ.İ.D.O.
Ekran kartı driverınız olmadan oyun oynamazsınız kiBeğenmedimBeğenmedimBeğenmedim
oynuyodum işte.. ekran kartının soketi cıkmıstı o zmnlar.. PC'de görmüodu doğal olarak.. anakart üzerinden oynadm sanırım.. PES 6 Çok özellik gerektiren bi oyun değil zaten..

Ayrıca denedim güncellemeyi sorun ortadan kalkmadı..
Ama Hallettim Sanırım inş. bida sorun cıkarmaz.. Format attıktan sonra Sadece Ekran kartının driverini kurdum.. VGA Uyumlu Video Denetleyicisini Kurmadm.. Intel Marka Olan. Anakartn Sanırım O.. Şu anda gayet güzel oynuyorum.. inşallah sorun cıkarmaz tekrar.. sorun olursa dönerim tekrar size..

Teşekkürler..

Me Not Working Hard
29-05-2009, 19:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

http://www.nvidia.com/object/winxp_169.21_whql.html
Al Ekran Kartının En Güncel Halını Otamatik Yükler Sorun Yazılımsalda Olabilir Format At Yada Avira Antivir Personal Tavsiyemdir Ama Sen Bilirsin Virüs Taraması Yap Birde Sorun Kalkıcaktır
Son Care Format Atmayı Dene

em0c4n
31-05-2009, 15:16   |  #6  
OP Taze Üye
14 mesaj

Tamam Hocamm . Tşkr Ederm..