Acil yardım lazım

karayel16
07-01-2014, 23:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
17 mesaj

Benim konum süpriz yapmak. Çok sevdiğim bi arkadaşımın doğum günü hediyesi yapacağım
ama emek vererek yapmak istiyorum. Whatsapp'dan birbirimize
ses kaydı atıyoruz ve onun bana attığı ses kayıtlarından oluşan bir ses dosyası oluşturacağım.
o ses doyasını kendisi okumuş gibi olacak. Whatsappdan atılan ses kayıtları çok kısa biliyorsunuz

O yüzden misal 00:04:12-00:04:20 salise arası "Seni" kelimesi dedi orayı kesip bir çok ses 
dosyasıyla birleştirip yazdığım metni okumuş gibi olacak. yaptığım ses dosyasını kendisi seslendirmiş olacak
bir nevi. Bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa ulaşabilir mi yada herhangi bir 
program önerebilir misiniz?

mhmt06
07-01-2014, 23:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

bir keresinde movie makerle yapmıştım.  çok uzun ve zahmetli bir iş.  üstelik elinde tonlarca ses kaydı olmalı ki içlerinden uygun olanı seçmelisin.

karayel16
07-01-2014, 23:29   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
17 mesaj

peki movie maker'de saliseler ile oynayabiliyor muyuz ? 

ses dosyaları çok kısa olduğu için saliseler ile uğraşılacak

mhmt06
07-01-2014, 23:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

araştırırsan daha iyi programlar bulabilirsin. ama movie makerlede istediğin  kelimenin başından ve sonundan kırpabilirsin.  

asıl sorun  istediğin şeyi yapabilmen için ona  tek seferde ve karşılıklı konuşmaların geçtiği beş on sayfa roman okutmalısın.
farklı ses tonuyla farklı şiddette farklı notada konuşulmuş kelimeleri yanyana getirdiğin zaman montaj olduğu çok belli olur
yani wattsapla istediğin sonuç çıkmaz.