Açılış Sorunu

HPQ-User
06-09-2008, 05:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

a.w.o.s sormuş:
1-Açılışta Kullanıcı Profili oluşturulamadı uyarısı veriyor.Tamama tıklandığında açılıyor.
2-Kaspersky Antivirüs 7.0 ın 1 aylık süreli versiyonunu yüklyip güncelleştirme yaptım Bilgisayarı tam tarama yap dediğimde tarama% 50 ler seviyesine geldiğinde bilgisayar kapanıyor.Bir türlü tam taramayı tamamlıyamadım.
bu konularda yardımcı olurmusunuz teşekkürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Pentium(R)4 CPU 3.00 GHz
3.01 GHZ 512 MB RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Ahmet_79
06-09-2008, 05:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

bu taramayı güvenli modda deneyin
birde ram'iniz düşük o yüzden kis 2009 yada eset ile tarayın

Son Düzenleme: Ahmet_79 ~ 06 Eylül 2008 05:29
viking20
06-09-2008, 08:13   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Windows boot sorunu (1-4),10 adımda Windows XP'yi onarmak:
ikinci bir kullanıcı oluşturduğunda hoşgeldiniz ekranına kadar açılıyor, sonra restart. (hatta arada hata veriyor; kullanıcı profili oluşturulamadı gibi..) (bu yüzden tek hesap kullanmak zorunda kalıyorum)(Alıntı)

kullanıcı profili oluşturma

Yerel kullanıcı hesabı oluşturma

Kullanıcı profillerine genel bakış

Kullanıcı profili türleri aşağıdakileri içerir:

• Yerel kullanıcı profili--Yerel kullanıcı profili bilgisayarda ilk kez oturum açtığınızda oluşturulur ve bilgisayarın yerel sabit diskinde saklanır. Yerel kullanıcı profilinizde yapılan her değişiklik, değişikliği yaptığınız bilgisayara özgüdür.

• Gezici kullanıcı profili--Gezici kullanıcı profili sistem yöneticiniz tarafından oluşturulur ve bir sunucuda saklanır. Bu profil, ağ üzerindeki bir bilgisayara her oturum açtığınızda kullanılabilir. Gezebilen kullanıcı profilinizde yapılan değişiklikler sunucuda güncelleştirilir.

• Zorunlu kullanıcı profili--Zorunlu kullanıcı profili, bireyler veya bir kullanıcı grubundaki tüm kişiler için özel bazı ayarları belirtmek için kullanılabilen bir gezici profildir. Zorunlu kullanıcı profilini yalnızca sistem yöneticisi değiştirebilir.

• Geçici kullanıcı profili—Geçici kullanıcı profili, kullanıcı profilinin yüklenmesini engelleyen bir hata oluştuğunda verilir. Geçici profiller her oturumun sonunda silinir. Kullanıcıların masaüstü ayarlarında ve dosyalarda yaptıkları değişiklikler, kullanıcı oturumu kapattığında kaybolur.

Son Düzenleme: viking20 ~ 06 Eylül 2008 08:27
sah1n
06-09-2008, 09:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Bunun yazılımsal bir problem olduğunu sanmıyorum.
Eğer bir bilgisayar direk kapanıyorsa veya kitlenip kalıyorsa işlemciyle ilgili bir problemi vardır.İşlemci fanını bir kontrol et bakalım aşırı derecede tozlanmış olabileceği kaanatindeyim yada işlemci fanı yerinden gevşemiş olabilir elinle bir yokla bakalım.

Banned
06-09-2008, 10:14   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

ya 512 mb ram yetemz kis ağır bir anivirus benim 1 gb ram var yien rahat rahat yetmiyor.. sana önerim antivir var onu dene..

Avira AntiVir