Açılışta internete otomatik bağlanma?

HPQ-User
27-09-2007, 03:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ümit sormuş:
Öncelikle merhabalar
  Arkadaşlar benim sorunum bilgisayarım açıldıktan sonra internete otomatik olarak bağlanmış oluyor.ADSL kullanıyorum ve modemim Aırties acaba bu sorunu nasıl aşacağım.Ben interneti kendim açmak istiyorum..
ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel core2duo
pb5-mx
1 gb ram
250 gb harddisk

İnternet Tarayıcı: Opera/9.23 (Windows NT 5.1; U; tr)

ExCeLLiuM
27-09-2007, 04:21   |  #2  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,149 mesaj

Mesela bilgisayarı kapatırken ağ bağlantılarına girip, ağ bağlantısını devre dışı bırak diyebilirsiniz. Sonra bilgisayarı açtıktan sonra, Etkinleştir diyerek internete girebilirsiniz.

Ağ bağlantılarıma girip, internete bağlandığınız ağ bağlantısını masaüstüne kısayol koyarak, daha kolayca bu işlemi gerçekleştirebilirsin.

Fakat, daha kısa bir yolu olabilir. Ben Zyxel modem kullanıyorum. Modemimin üstünde bir power düğmesi var. onu kapatp açtığım için, böyle bir sıkıntı yaşamıyorum..

Son Düzenleme: ExCeLLiuM ~ 27 Eylül 2007 04:22
Borga-x
27-09-2007, 08:13   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Eger laptop kullanıyorsan wıreless ag kartı ıcın bır açma kapama dugmesı vardır.Genelde onde ses cıkışlarının oldugu yerdedır.Tam olarak nerde oldugunu kıtapcıgından öğrenebılırsın.

masaustu sıstemın varsa modemı kapatıp açmak bence daha karlı.

theironman
27-09-2007, 11:00   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
Borga-x
Eger laptop kullanıyorsan wıreless ag kartı ıcın bır açma kapama dugmesı vardır.Genelde onde ses cıkışlarının oldugu yerdedır.Tam olarak nerde oldugunu kıtapcıgından öğrenebılırsın.

masaustu sıstemın varsa modemı kapatıp açmak bence daha karlı.

Modem dahiliyse (artık pek kalmadı ama) üstteki arkadaşın dediği gibi ağ bağlantılarını disable yaptığın takdirde istediğin zaman enable yapabilir, internete bağlanabilirsin.