açılıştaki zaman kaybı

HPQ-User
24-06-2007, 22:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

olcay sormuş:
power tuşuna bastıktan sonra mavi ekrandan sonra daha önceleri hemen açılıyoırdu şimdi 20 saniye gecikme olmaktaBir  ara görev yöneticisi açamıyordum format atmak zorunda kaldım yine aynı sorun devam etmakte...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
amd 3800x2 asus m3n 32 del. 1gb kingston 667 mhz cl5 250 gb sata 7600 gt feel 460 watt kasa

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

TuncaBozkurt
24-06-2007, 22:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

Windows'unuz orjinal mi?Eğer değilse, CD'nizde sorun olabilir.Orjinalse bile bu olasılık her zaman vardır.CD'niz ile başka bilgisayarlarda yükleme yapın.Eğer sorun devam ederse CD'de sorun vardır.CD'nizi yenilerseniz sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir.Gecikmeli açılışın nedeni de sorunlu medya olabilir.

ozzeybek
24-06-2007, 22:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

Profesyonel Defrag yazilimlarini kullanmalisin. Ozellike Low level olarak calisanlari. PageFile.Sys ide defrag edebilmeli.

erkanc
25-06-2007, 01:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bunun çok sebebi olur bazı programlar kendilerini açılışa koyar uninstal edilen programları açılışta registry de arar daha sonra regsitry şişmiş olabilir kur kaldır olayından daha birçok neden olabilir
ilk yapcağın msconfig den açılışta gerekli olmayan programları disable yapmak
şişen registry temizlemek eğer bilgin yoksa deneme yanlış dizini silersen işletim sistemi bir daha açılmayabilir bunun yerine regstry mechanic gibi programları kullanabilirsin birde c:\windows\prefetch disininin içeriğini silersen pc açılışta hızlanır son olrak windowsun zamanla yavaşlaması kaçınılmazdır

pisko
25-06-2007, 15:00   |  #5  
Üye
74 mesaj

arkadaşım sana çok basit bir çözüm baslat çalıstıra gir çaıştıra 'msconfig'yaz karsşına sistem yapılandırma yardımçı programı gelecek oradan başlanğıç sekmesini seç ordan gereksiz olan sekmeleri iptal et ve kayıtla önemli: C://windows yazanları kaldırma yanlızca c://program filesleri kaldır
örneğin adobe acrobatı kaldır v.b daha sonra tama de ve çık bilgisayarını yeniden başlat sistem açılışı hızlanacaktır

pisko
25-06-2007, 15:01   |  #6  
Üye
74 mesaj

arkadaşım sana çok basit bir çözüm baslat çalıstıra gir çaıştıra 'msconfig'yaz karsşına sistem yapılandırma yardımçı programı gelecek oradan başlanğıç sekmesini seç ordan gereksiz olan sekmeleri iptal et ve kayıtla önemli: C://windows yazanları kaldırma yanlızca c://program filesleri kaldır
örneğin adobe acrobatı kaldır v.b daha sonra tama de ve çık bilgisayarını yeniden başlat sistem açılışı hızlanacaktır