Açma-Kapama/Reset Tuşu

Sagolera
16-10-2009, 20:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
806 mesaj

İyi Akşamlar
Arkadaşlar benim bilgisayarda reset tuşu çalışmıyor..Bilgisayarı açma kapama tuşuda bazen ilk seferde ateşlemiyor..2 yada 3.de açıyor bazen...Kasanın ıcınden kablolar cıktı herhalde..Reset tuşu kablosu anakartta nereye takılıyor?Ve Açma-kapama kablosu cıktıysa nasıl 2 ve 3.de acıyor olabılır?

Tesekkurler..

TuncaBozkurt
16-10-2009, 20:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Anakartınızın modelini bilmeden bir şey söyleyemem. Ama eğer anakartınızın kullanım kılavuzunu incelerseniz, büyük ihtimalle cevap orada yer alıyordur.

Erhan Tiryakioğlu
16-10-2009, 20:31   |  #3  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Bakınız : https://www.chip.com.tr/blog/erha ... i-anlatim_3871.html

Sayfanın Aşağısında nasıl takılacakları Resimli Gösterilmiştir !

Sagolera
16-10-2009, 21:34   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Arkadaşlar yardımlarınız için tesekkurler.anakartın kağıdına baktım tam olarak aynı değil kablolar ama benzerlerini yaptım reset tusu calıstı..Fakat anakart tusu gene 2-3 te acıyor..Tbcmagic arkadasım senın dedığın gıbıde yapıcam belkı sorun acma kapama kablosundadır yada anakartın soketinde..

Burak ÇAKAY
17-10-2009, 22:04   |  #5  
Burak ÇAKAY avatarı
Yıllanmış Üye
433 mesaj

Reset Sw kablosunu anakartta reset yazan yere tak. Genellikle usb girişlerinin yanında ince çubuklar şeklinde olur led girişleriyle aynı yerlerde. Anakartının kullanma kılavuzunda gösterir biraz araştırırsan kılavuzu tam olarak nereye takılacağını bulursun. Anakartın soketinde bir sorun olacağını sanmıyorum. Kasanın açma kapama tuşlarında temassızlık falan olabilir ancak söküp bakabilirsen bak yok dersen daha da devam ederse problem git göster anlayan birine. Basit bir sorun, bir şey olmaz.