Acronis True İmage Home v11

HPQ-User
17-09-2008, 18:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

deniz34 sormuş:
Merhabalar,
Acronis True İmage Home v11 programı ile yedek alıyorum sabit diske ben bunu sabit diske değildi  DVD ye yedeği almak istiyorum ilerde yedeği yüklemek isterken DVD den yüklemek istiyorum bu özelliği varmı acronis True image programın varsa resimli olarak veya yarıntılı olarak anlatabilirmisiniz

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Asus P4PE
İntel 2.4 Ghz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

Mehmet-
17-09-2008, 18:17   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Hdd'ye yedeği alıyorsunuz ya işte o yedeği direk dvd'ye yakın. Eğer yedeğiniz bir dvd'ye sığmıyorsa işte size bu noktada ne yapmanız gerektiğini açıklarım ama büyük ihtimal bir dvd size yeter. Geri yükleme yapacağınız zaman, yedek dosyasının nerde olduğunu göstermeniz gereken adıma geldiğinizde dvd'yi takıp dvd sürücüden yedek dosyanızı gösterdiğiniz takdirde hiçbir sorun olmadan geri yükleme yapabilirsiniz. Kolay gelsin...

Son Düzenleme: Mehmet- ~ 17 Eylül 2008 18:18
deniz34
17-09-2008, 19:03   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Ben yedeği alırken Bootable CD kullanıyorum yani  bilgisayarı ma Acronis true image programını kurmadan yedek alıyorum bu şekilde de direk dediğiniz gibi DVD ye yakabilirmiyim ayrıca başka bir sorum olacak ben sabit diske aldığım yedeği DVD ye yazdırırsam bu şekilde olurmu yedekleri DVD den yükleyebilirmiyim eğer yükleniyorsa sabit diskteki yedeği nero da iso kalıbı olarakmı olarakmı yazdırmam lazım

Diğer konu ise yedeğim bir DVD ye yetiyor ama ikinci DVD ye nasıl  yedek alınıyor bu konu hakkında bilgi verirseniz öğrenmiş olurum ilerde lazım olabilir sizden rica etsem anlatabilirmisiniz vaktiniz varsa tabiki ilginiz içinde ayrıca teşekkür ederim

Mehmet-
17-09-2008, 19:50   |  #4  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Siz hdd'ye yedek oluşturuyorsunuz ya onu direk dvd'ye yakın. Iso dosyası falan değil acronisin kendi uzantısı var "tib" şeklinde. Yani acronis ile yedek oluştururken dvd'ye yakmadan bahsetmiyorum, acronis ile herhangi bir hdd bölümüne oluşturacağınız yedek dosyasını direk normal bir şekilde dvd ye veri diski olarak yakın.
Acronisi boot cd si ile başlatsanız dahi hiçbir sorun çıkmaz. Program size yedeğin nerede olduğunu sorduğu an dvd'yi takın ve dvd deki yedek dosyasını gösterin. Sorunsuz bir şekilde geri yükleme yapacaktır. Bahsettiğiniz boot cd'si programı çalıştırmak için gerekli zaten program çalıştıktan sonra boot cd'sinin önemi kalmıyor.

Birden fazla dvd'ye yazmak içinse;

Yedek oluştururken bu aşamaya geldiğinizde işaretlediğim alanı seçip ileri diyin.

Karşınıza böyle bir ayarlar penceresi çıkacak. Mesela ilk bölüm yedeğinize şifre koyabileceğiniz bölüm. Şifre koyduğunuz takdirde geri yükleme yaparken şifre soracak ve sizden izinsiz birinin kullanmasını engelleyecektir. Burada şıkıştırma oranına kadar bir çok ayar mevcut ama o tür ayarlar standart kalsın. Birden fazla dvd içinse

Sol taraftan işaretli yeri seçin. Sağ taraftan otomatik olanın altındakini aktif yaparak, alacağınız yedeğin hangi boyutlarda olacağına karar verebilirsiniz. Örneğin dvd'yi seçtiniz diyelim. Yedeğiniz 4.7 gb yi aştığı an ikinci bir part halinde yedeği almaya devam edecektir. Siz de kolaylıkla artık yedeğiniz kaç part olursa teker teker dvd ye yakabilirsiniz. Geri yüklemede eğer birden fazla part mevcutsa size uyarı vererek ikinci partı takmanızı program zaten söyleyecektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bu arada buradaki dvd seçeneği yeedeği direk dvd'ye yaz komutu değildir. Bu sadece hangi boyutlarda yedek oluşturulacağını belirler. Direk dvd'ye oluştur seçeneğine gerek yok zaten sonradan yazabildiğiniz için...

Bir de başka bir arkadaşın acronis kullanımıyla ilgili bir uyarısı vardı. Eğer yedek aldıktan sonra bir sorun yaşarsanız buradaki uyarıyı uyguladığınız takdirde sorun kalmayacaktır...

viking20
önemli uyarı:Acronis Bootable CD si ile yedeği geri yükleme yaptığınızda son olarak DOS penc. benzeri bir ekran ile karşılaşacaksınız:önce ENTER e basın,daha sonra da PC kapa\aç(restart)yapın yeterli.
fomoco
31-05-2010, 21:45   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar ne olur yardımcı olun ben Acronis True Image Home 2010 ile boot cd oluşturdum ve boot ile yedek aldım pc ye yedek.tib olarak ama ben bunu dediğiniz gibi direk dvd ye veri dvd disi olarak yaktım olmadı bunu isoyamı çevirecem ne yapacam yardım