Ad Aware ile sorunum varrr...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
plutonium
22-08-2004, 18:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

ad watch çalıştırdıgımda başlangıç sayfam olan milliyet.com.tr yi block edeyimi diye sordu yanlışlıkla evet tıkladım. ve artık sayfaya giremiyorum.aldıgım yanıt.

<SCRIPT FOR=window EVENT=onscroll LANGUAGE="JavaScript

sanıyorum explorer üzerinden engelliyor bana bi çözüm lütfen....

Der Rote BaroN
25-08-2004, 11:03   |  #2  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

konuya tam hakim degilim ama yanılmıyorsam IE nin sayfasında sayfalar bloke edildi diye bir buton var. ona tıklayacagız sanırım. yanılıyor da olabilirim.
benim sorunum ise su: ad-aware , spybot tu da raporluyor. eger silersem spybot ta sorun cıkar mı?

theghostmanxxx
26-08-2004, 02:04   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

internet explorer>ayarlar>güvenlik>yasak sitelere(yuvarlak kırmızı ablem)tıkla>sonra ortada beliren "siteler" butonuna bas>işte adres orda,onu sil.
kolay gelsin

Network KILLER
31-08-2004, 13:04   |  #4  
Yeni Üye
37 mesaj

kickshaw kardeşim bende de aynı raporu veriyor. Bence Ad-aware yeterince iyi değil. Asıl önemli ve zarar verebilecek spyware'leri bulup temizlemek varken anti-spyware'leri bulup silmeya kalkıyor. Burada durup düşünmek gerek bence...

SuNBlaze
05-04-2005, 02:41   |  #5  
Yeni Üye
29 mesaj

Bende böyle bi sorun oluşmadı ama eğer böle bişey oluyorsa çok saçma.Bu sorun hakkında Ad-aware'i iyi bilenler, bi bilgilendirme yaprsa çok bahtiyar olurum....

Sniper27
05-04-2005, 21:42   |  #6  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Arkadaşlar Ad-aware adından da anlaşılacağı üzere spy silici değil reklam eklentilri temizleyici bir programdır.Tabii py'da yakalar ama asıl amacı eklentileri temizlemektir.Kickshaw sakın ola spy boot search&destroy programı ile ilgili işlemi onaylama.Zira bu programı çalıştırtığında bir uyraı çıkmakta ve aynen şöyle demekte(Reklam silindiğinde program çalışmayabilir),buradaki reklamdan kastıda program arayüzündeki kendi ilanı ve bu ilan olmazsa çalışmada sorun çıkarabilir.Böyle bir sorunu Kaspersky kullanıcılarıda yaşayabilirler,bu programda tarama esnasında kayıt dosyalarını temizlemek isteyecektir ve aslında bunda pek bir sakınca olmamakla birlikte zaten silemz,nedeni ise pasword istemesidir.Spyware temizliği için Spy Boot'u kullanın.

Sniper27
05-04-2005, 21:46   |  #7  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Birde Plutonium'un sorununa değinmek gerekirse,açıklaması şu olabilir.Eğer sayfa açılışında hata mesajı veriyor ve düzeltmek istermisiniz sorusu çıkıyorsa evet diyerek ms script editor ile scripti açarak burada break yazan butona bas ve ardından dosya/kaydet kısmından direk URL yazılı olan şekli ile kaydet herhangi bir yere ve daha donra save all diyerek script editor'u kapat.Sorunun yinede düzelmzse Ad-aware programı kaldırıp yeniden yükle.