Adil kullanımlı NET paketleri satışta...

CHIP Online
28-05-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

TTNet, daha önce duyurduğu "adil kullanım limitli" limitsiz 8Mbps ADSL satışlarına başladı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Adil ... -satista_13029.html

TTNET, yeni NET Paketleri ile hızı 8 Mbps'e kadar interneti tüm vergiler dahil 29 TL'den başlayan fiyatlarla yeni abonelerine sunuyor.

TTNET, yeni abonelerine özel hayata geçirdiği kampanyalar ile abonelerinin tercihlerine göre kablolu, kablosuz modem hediyesi ya da indirimli kullanım fırsatları sunuyor. Kampanya kapsamında aboneler, 3 aya varan süre boyunca 19,99 TL ödeme koşullarıyla internete 8 Mbps'e varan hızla bağlanma imkanından faydalanıyor.  

Yeni NET Paketleri ile TTNET müşterileri, internete 8 Mbps'e kadar hızla bağlanırken TTNET MÜZİK, TTNET OYUN, TTNET VİDEO, TTMail ve ayda 100 ila 300 dakika TTNET WiFi servislerinden de ücretsiz yararlanma fırsatı elde ediyor.

NET4(Plus) Paketi, "Üçünü Dene, Servisini Seç" ile TTNET GÜVENLİK, ayda 600 dakika ücretsiz TTNET WiFi ve TTNET MÜZİK Gold üyelik hizmetlerini standart olarak sunuyor.

Tüm NET Paketleri için aylık 15 GB adil kullanım (*) uygulanıyor.

*Aylık 15 GB'ı aşan kullanımlar için ay sonuna kadar indirme (download) hızı 512 Kbps olarak uygulanmaktadır. Bir sonraki aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir

Tüm konu: Adil kullanımlı NET paketleri satışta...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yeni paketlerden birine geçmeyi düşünüyor musunuz?

Banned
28-05-2009, 11:07   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Tartışıyoruz: Yeni paketlerden birine geçmeyi düşünüyor musunuz?
cık

1. si 8  mbit  garanti değil, 8 mbit değil, 8 mbite kadar. Yani 8 mbitle arasıra bağlanabilme sadece  ihtimal.

2.si hadi şanslıyız sürekli 8 mbit yakalıyoruz diyelim bu kez 15 gb sınırı var. ( gb hızında internetim olacak sonrasında 15 gb sınırım ! Valla yetmez, 3-5 günde biter.

Anlamadığım bu tarifeler interneti srekli kullana göre değil, kota sınırı var. İnterneti az kullanana göre değil, o zaman bu hızın ne gereği var. Birde üzerine hızın sabit olmaması akıl karıştırmaktan öte değil.

Son Düzenleme: khramn ~ 28 Mayıs 2009 11:09
mustafaasil66
28-05-2009, 11:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
373 mesaj

Yok biz kendi paketimizle devam edelim hem sınır var hemde 8mbite kadar 8mbit değil yani

ErsinX
28-05-2009, 11:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
167 mesaj

Ben 4Mbit limitsiz kullanıyorum şu an. 86 civarı bir fatura geliyor aylık 100 gb civarı download yapıorum şimdi daha uygun ve hızlı bir tarife varmı ben anlamadım şimdi.

cenkog
28-05-2009, 14:23   |  #5  
Üye
66 mesaj

Tam bir rezalet bu tarifeler... Yabancıya satılan kurumlarımızın şimdi acı meyveleri...

H@ckerCesur
28-05-2009, 14:33   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

saçma saçma tarifeler işte. Ben olsam tüm tarifeleri sınırsız yaparım ve fiyatı şöyle yaparım.
1 mbit sınırsız = 20 tl
2 mbit sınırsız = 35 tl
4 mbit sınırsız = 50 tl
8 mbit sınırsız = 80 tl

olması gereken budur...

man on the moon
28-05-2009, 14:43   |  #7  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

Bunu öğrendiğim iyi oldu.

CHIP Online
Tüm NET Paketleri için aylık 15 GB adil kullanım (*) uygulanıyor.
eozenir
31-05-2009, 15:47   |  #8  
eozenir avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj

ben geçtim. kopmalar olmasa iyi olacak. bakalım sorduğumda düzelecek diyolar ama daha tam belli değil. şu an 7.3 mbps gördüm ama upload en fazla 799 kbps de kalıyor. geçen varsa bu hızı bilemem.

Son Düzenleme: eozenir ~ 31 Mayıs 2009 15:51
cenkog
31-05-2009, 16:37   |  #9  
Üye
66 mesaj

Kota sınırlaması koyduktan sonra hız olsa ne olur?.. Milletle alay etmek başka bir şey değil...

black rose
31-05-2009, 19:38   |  #10  
black rose avatarı
Yıllanmış Üye
880 mesaj

2 seneyi imzaladık
hiç bire kaçamayız :D

Kapalı Hesap (113439)
31-05-2009, 21:31   |  #11  
Kapalı Hesap
464 mesaj
H@ckerCesur
saçma saçma tarifeler işte. Ben olsam tüm tarifeleri sınırsız yaparım ve fiyatı şöyle yaparım.
1 mbit sınırsız = 20 tl
2 mbit sınırsız = 35 tl
4 mbit sınırsız = 50 tl
8 mbit sınırsız = 80 tl

olması gereken budur...

ayakta alkışlıyorum hocam vala seni.BeğendimBeğendim biz böyle güzel bir interneti görebilecek miyiz acaba. torunlarımıza yetişir belki Ağzı kulaklarına varıyoro zaman da beğenmediğimiz batı medeniyeti virtual olarak bizzat kendileri internete giriyor olur heralde :) işin şakası bir yana acayip geri kaldık. hele o çevirmeli modemli kivvvvv kuvvvvvv diye baglantı seslerinin geldiği ,internete girerken telefonun görüşmesinin olmadığı dönemler neydi öyle . kestaneci ve kokoreçcilerin internet reklamında kullanıldığı günler şaka gibiydi. Beğenmedim

piRe_
31-05-2009, 21:43   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Evet yav neydi o günler. Bağlanırken çıkardığı sesi severdim ama bizim telekom o zaman da Adil idi şimdi de. Şimdi terfi etti ve prof. unvanını aldı. Prof. Adil KahkahaKahkaha
Her ay kafeye en az 300 milyon telefon faturası gelirdi. Prof. Adil telekom kes/bağla yapa yapa faturayı kabartırdı. Kızgın

Artık alıştık semerini değiştirmesine, yemezler. Kahkaha

eozenir
05-06-2009, 02:42   |  #13  
eozenir avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj

yahu ben geçtim. santrali aradım şu an siz max 4096 kullanabilirsiniz dediler. dslam cihazı şu an mahallenizde yani sahanızda yok dediler.4 mbpsye indirdiler hızı. şu an kesilme yok ama. alt yapı olmadan neden böle bir tarife çıktı hala anlamış değilim.neden bende diğerleri gibi 6 veya 7 hızına ulaşmaktan mahrım kalıyorum. ve aynı parayı ödemek zorundayım? ayrıca upload hızıda max 799 kbps yi gördüm. hiç fazlasını göremedim. santrale uzaklığım modemde 37 dbi kayıp gösteriyor. yani santrale 2.9 km uzakmışım. bu uzaklıkla asla alamazsınız 8 mbps hızı dediler.ne anladım ben bu işten ya? dağdaki çoban o zaman haklı oyu bizle eşit değilmi? merkezde oturanlar şanslı kırsal kesimdeki şansızmı? insan değilmiyiz yani? o fiber optik kablolardanda anlamam. isterse altından kablo döşesin.ben hizmete bakarım. 6 milyon abone varsa 1 milyonu kurumsaldır 5 milyon bireyseldir. kurumsaldan çok bireysele önem vermeli. 5 milyon iptal ettimi hattını 1 milyonla ttnet işte santrallerde sinek avlar. o cihazların başındakilerde 1 ay sora buraya kadarmış der santral müdürleri.ama işte türk milleti duyarsız. herkez iptal etsin bakiyim göreyim ben o zaman olayı.o tarifelerde 8 mbps sınırsızı 50 ytl ye satmazsa bende adam değilim.böle gelmiş böle gider. vur bakalım nereye kadar. sadece bu alanda değil her alanda doğalgaz su elektirik telefon...
karşı taraf yavaşsa sizdeki hız sadece dosya indirmenizden başka bişey farketmez. herkezin eşit ve adaletli olursa işte o zaman herkez hızın tadına varır.
saygılarla...

Son Düzenleme: eozenir ~ 05 Haziran 2009 02:46