Administrator hesabından birini silme

HPQ-User
12-04-2008, 00:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yardım lütfen sormuş:
3 çeşit dll dosyaları silindiği için windowsu yeniden yüklemem gerekti.Acemi olduğum için nasıl yapacagımı bilmiyordum.Windows üzerine windows kurdum.Sorunum  eski oturumumla beraber 2 oturum oldu.
Bilgisayarım açılırken başlamak için 1 oturum seçin demiyor.Direk yeni oluşan oturumu açıyor.Ben daha sonra bunu kapatıp eski oturumuma geçiyorum.
control userpassword2'den oturum silmeye çalıştığımda hata veriyor.
Yeni hesabı silip eski hesabımla oturum açılsın istiyorum.
Ayrıca C:/Windows/system32/kbdnl.dll dosyası da silinmişti.Açılırken bu rundll hatasını da veriyor.Tşkkrlr.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
window xp professional
intel pentium4 1.6ghz
maxtor sürücüsü
nvidia ekran kartı
fiziksel bellek 256 mb
İnternet tarayıcı:Mozilla firefox 2.013

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.13) Gecko/20080311 Firefox/2.0.0.13

sevennetcom
15-04-2010, 18:43   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

MASA ÜSTÜNDEKİ BİLGİSAYARIMA SAĞ TIKLA/ÖZELLİKLER/GELİŞMİŞ/BAŞLANGIÇ VE KURTARMA/AYARLAR/SİSTEM BAŞLANGICI/DÜZENLE.... SONRA NOTEPAD İLE ŞAĞIDAKİ GİBİ YAZILAR AÇILACAK....

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noguiboot

SONRA YUKARIDAKİ GİBİ OLACAK ŞEKİLDE KAYDET VE BİLGİSAYARI TEKRAR BAŞLAT.
SONUÇ: DAHA ÖNCE ÜST ÜSTE KURMUŞ OLDUĞUN WNDOWS MBR ÜZERİNDEN BİRİSİ KALKACAK.ARTIK EKRANDA İKİ WİNDOWS ÇIKMAYACAK.
YANİ SEN AÇTIĞINDA AŞAĞIDAKİ GİBİ ŞU ŞEKİLDE YAZAR İŞTE SEN BURADA KOYU VE ALTI ÇİZİLİ OLAN YERİ SİLİP KAYDET DİYECEKSİN TEKRAR BAŞLAT.BEN BÖYLE YAPTIM OLDU.DİKKAT RİSKİ VAR AMA EĞER BİR SORUN ÇIKARSA  (LINUX YAZILIMLARIYLA VERİLERİ KURTARMA ŞANSIN VAR)

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noguiboot
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noguiboot

Kapalı Hesap (34907)
16-04-2010, 10:07   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım  XP Onarım yapmak için,İpucu
Sorunla karşılaştınız önemli hatalar oluştu uyarısı alıyorsunuz veya sisteminizde ciddi sorunlar oluştu.,işte ipucu,XP cd'ni sürücüye yerleştir,
Başlat/çalıştır/sfc scannow/yaz enter.
tüm XP sistemini Orjinal(onarım) yapsın. yalnız unutmayınızki tüm değişmiş görselleride orjinal hale getirir,yada Windows u Eski Ayarlarıyla Yeniden Kurun.
Bunun için XP Cd' sürücüye yerleştirin ve Başlat/Çalıştır ‘a şunu yazın. :i386winnt32.exe /unattend. enter'dan sonra kurulum işlemi başlayacaktır.
Bilgiler paylaştıkca çoğalır...

XP Performans artışı VE FORMAT,Onarım YÖNTEMİ TIKLAYINIZ