adobe reader 8.0 kaldırma sorunu

HPQ-User
12-04-2008, 16:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yunus sormuş:
Adobe reader deki dosyaları HP 1018 yazıcıdan çıkartamıyordum. bu nedenle adobe 8.0 ı kaldırmak istedim ancak program kaldırılamıyor. Bu düzeltme paketi açılamıyormesajı veriyor. programı kaldıramadığım içine başka bir versiyonu yükleyemiyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pentium ııı 433 mhz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9b4) Gecko/2008030714 Firefox/3.0b4

uGuR.uK
12-04-2008, 16:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

o programı "program files" tan sil komple sora CCleaner programı ile kayıt defteri ve sistemdeki kalan artıklarınıda temizlettir gitmiş olur zaten. ondan sorada aşağıda linkini verdigim ve adobe reader'den cok cok daha hızlı ve kullanışlı olan Foxit Reader'i indirip kur:

soulmy
12-04-2008, 18:02   |  #3  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj

Ben de uzun zamandır Foxit Reader'i kullanıyorum. Gerçekten çok hızlı. Ama bazı dosyalarda türkçe harfleri göstermiyor (Sadece bir dosyada bunu yaşadım). Foxit Reader'i kesinlikle öneriyorum.

neverofnever
12-04-2008, 19:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
507 mesaj

Arkadaşa katılıyorum.Program files'tan Adobe reader klasörünü kaldır ve sonra CCleaner ile temizleyebilirsin ama istersen daha kolayı ; Bu ay chip dergisinin verdği Dvd'deki Tam sürüm Ashampoo Uninstaller platinum 2.81 programı ile bilgisayara kurduğun programları kaldırmada sorun yaşıyorsan bu program ile rahatlıkla aşabilirsin.Bunun haricinde arkadaşların verdiği Foxit reader programını kullanabilirsin.Yada GreenPrint World Edition ile kullandığın yazılımlardaki sayfalardan PDF olarak baskı alabilirsin.Bunu,GreenPrint'in sistemine kurduğu sanal yazıcı ile yapabilirsin.Yapman gereken "Dosya > Yazdır" yönergesi.

uGuR.uK
12-04-2008, 19:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
soulmy
Ben de uzun zamandır Foxit Reader'i kullanıyorum. Gerçekten çok hızlı. Ama bazı dosyalarda türkçe harfleri göstermiyor (Sadece bir dosyada bunu yaşadım). Foxit Reader'i kesinlikle öneriyorum.
o konuda foxit reader'in help menüsünden "check for updates" diyerek programı yenilemek yeterli olacaktır. cok daha fazla dil ve dosya destegi ekleyip programıda gelistiren güncellestirmeleri mevcut.

soulmy
12-04-2008, 23:03   |  #6  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj
elazigli
soulmy
o konuda foxit reader'in help menüsünden "check for updates" diyerek programı yenilemek yeterli olacaktır. cok daha fazla dil ve dosya destegi ekleyip programıda gelistiren güncellestirmeleri mevcut.
Bunu öğrendiğim iyi oldu

uGuR.uK
13-04-2008, 19:33   |  #7  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
soulmy
elazigli
soulmy
Bunu öğrendiğim iyi
Göz kırpma
bi dene bakalım, güncelleyince sorunun çözülür belki.

crixallis31
13-04-2008, 20:33   |  #8  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

kaldırmada yukarıdaki çözümler yetersiz gelirse "your uninstaller" gibi kaldırma programı kur programın adı gözüküyorsa sil yada tekrardan kurup kaldırabilirsin yada "regcleaner" kullan işini görecektir bu programalar.

hacimusalar
13-04-2008, 23:07   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

Öncelikle önerileri için herkese teşekkür ederim.Foxit Reader'i kurdum. benim için acil olan pdf yazdırma sorunumu  tamamen çözmüş oldum. adobe readeri güncelleme, üst versiyon olan ingilizcesini kurma gibi girişimler başarısız oldu. diğer önerilerinizi deneyip bir önce adobe den kurtulacağım