Adobe Reader 9: Daha fazla güvenlik ve Flash

CHIP Online
03-07-2008, 19:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Adobe, Acrobat yazılımına paralel olarak PDF okuyucusu Adobe Reader 9'u da indirmeye sundu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Adob ... -ve-Flash_7599.html

Adobe, PDF okuyucusunun güncelleştirilmiş bir sürümünü yayınladı. Adobe Reader 9 ilk kez Flash içeriği entegre edilmiş PDF dokümanlarını görüntüleyebiliyor. Ayrıca Adobe Acrobat ile hazırlanmış "PDF Portfolios" da görüntülenebiliyor. Portfolios ile PDF'nin içine tablo, resim ve video gibi multimedya içerik eklenebiliyor.

Reader üzerinden bir tık ile Adobe'un online hizmeti "acrobat.com" a ulaşabiliyor ve orada dokümanlar, tablolar, resimlerden PDF dosyaları oluşturabiliyorsunuz. Portal üzerinden farklı kişilerle aynı anda çalışmak da mümkün. Buna ek olarak Adobe Reader artık 256-Bit PDF şifrelemesini de destekliyor.

Adobe Reader hem ticari hem de kişisel bilgisayarlarda standart donanım arasında yer alıyor. Yazılım yine ücretsiz sunulmaya devam ediliyor ve PDF'lerin görüntülenmesine/basılmasına imkân veriyor.

Download: Adobe Reader 9 (XP, Vista)
Download: Adobe Reader 9 (Mac OS)

Tüm konu: Adobe Reader 9: Daha fazla güvenlik ve Flash

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Favori PDF görüntüleyiciniz...

TuncaBozkurt
03-07-2008, 21:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

Adobe Reader...
Son sürümlerinde bir hayli hantallaşsa da 9. sürümünde özellikle internet tarayıcısı üzerinde açılan PDF dosyalarını 7. ve 8. sürümlere göre daha akıcı şekilde inceleyebiliyorum. Yani az da olsa hantallıktan kurtulmuşa benziyor.

Der Rote BaroN
03-07-2008, 22:38   |  #3  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Flash ekli pdf dosyalarını görüntüleyebilmesi güzel bir yenilik ama temel bazda pdf kullanan kişiler için yine de gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ev kullanıcısına hitap etmiyor.

eolos
04-07-2008, 10:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

flash içerik olması güzel daha gorsel pdf ler hazırlanabilir

57mm
04-07-2008, 10:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
336 mesaj

adobe reader kullanıyorum ama bi aralar foxit reader da kullanmıştım.

bandırmalı-55
16-08-2008, 17:28   |  #6  
Taze Üye
6 mesaj

Telekom faturalarım artık pdf formatında e-mail adresime geliyor.Dosyaları açmak için Adobe readerı masa üstüne indirdim.ancak bilgisayarım biraz ağırlaştı,sanırım bu sistem yakında tüm ev kullanıcıları için fatura ve ekstre kağıt ziyanı açısından gerekli olucak.

TuncaBozkurt
16-08-2008, 21:08   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
bandırmalı-55
Telekom faturalarım artık pdf formatında e-mail adresime geliyor.Dosyaları açmak için Adobe readerı masa üstüne indirdim.ancak bilgisayarım biraz ağırlaştı,sanırım bu sistem yakında tüm ev kullanıcıları için fatura ve ekstre kağıt ziyanı açısından gerekli olucak.
Başlat>Çalıştır>msconfig'i açın. Başlangıç sekmesine geçin. "Komut" sütunundan X:\Program Files\Adobe\Reader y klasörü bulunan kaydın yanındaki kutucuğun işaretini kaldırın.(X Adobe Reader'ı yüklediğiniz sürücüyü, y ise Adobe Reader sürümünü ifade eder) Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda Adobe Reader bilgisayarınızın açılışında herhangi bir dosya çalıştırmayacak.