Adsl bağlantısı ile Uzaktan masa üstsü erişimi.

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ruhicetin
24-04-2004, 00:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar iyi çalışmalar bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı ?
Benim Sorunum iş yerinde Xp Profesional İşletim sistemi kullanıyorum.
ve iş yerimde Adsl 256 k bağlantı var bunu da inca router modem ile sağlıyorum ve interneti de 2 bilgisayar kullanıyor.
benim ulaşmak istediğim makinanın ip adresi 10.0.0.20
fakat erişebilmek için önce routeri aşmam gerekli sanırım benim kullanmak istediğim uzaktan masa üstü erişimi. adsl ip sini biliyorum fakat adsl ip sinden sonra 10.0.0.20 ip adresi olan makinaya erişmem gerekli. local ağda ip yazdığım anda bağlanıyor. fakat evde de adsl var oradan routerin ip sini yazıyorum örneğin 81.212.1.1 bağlantı başarısız diyor. erişmek istediğim makinaın ip adersini yazabileceğim bir alan yok bu konuda bana yardımcı olabilir iseniz sevinirim

nanderson
24-04-2004, 10:48   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

uzaktan erişim için size tarif edebileceğim tek program PCanyWhere. program uzaktan erişim için pek çok yol sunuyor. telefon hattı üzerinden bağlantı, doğrudan kablo bağlantısı, ve en önemlisi network üzerinden ip ile erişim. sanırım sizin istediğiniz böyle bişe. bağlantı için yapmanız gereken her iki pc'ye PCanyWhere'i kurmak ve bazı konfrigasyonları yapmak. kolay gelsim....